چین ۵ ماهواره را طی ۲ ساعت به مدار زمین فرستاد

اقتصاد ایران: چین با سرعت مشغول افزایش پروازهای فضایی خود است و در همین راستا در کمتر از ۲ ساعت ۲ ماموریت به مدار زمین انجام داد. در یک ماموریت ۲ ماهواره و در دیگری ۳ ماهواره به فضا پرتاب شدند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، این ماموریت ها دیروز انجام شدند. طی نخستین عملیات در ساعت ۱۰:۲۴ دقیقه صبح به وقت پکن ۶ سپتامبر یک موشک «کایژو-۱A» از مرکز پرتاب ماهواره جیوکوان در شمال غرب چین به فضا پرتاب شد. این هفدهمین عملیات پرتاب موشک کایژو-۱A به حساب می آید که توسط شرکت دولتی Expace کنترل می شود.

موشک مذکور به طور موفقیت آمیز ۲ ماهواره آزمایشی متعلق به شرکت « پکن فیوچر نویگیشن تکنولوژی» را به مدار زمین برد. ماهواره های CentiSpace-۱-S۳ و ۱-S۴ مجهز به فناوری های مختلفی هستند که برخی از آنها برای ارتقای قابلیت های ناوبری طراحی شده اند.

ماموریت دوم ساعت ۱۲:۱۹ دقیقه ظهر به وقت پکن از مقر پرتاب ماهواره شیچانگ در ایالت سیچوان واقع در جنوب غربی چین انجام شد. در این عملیات یک موشک لانگ مارچ ۲D همراه سه ماهواره سنجش از راه دور Yaogan-۳۵ به فضا برد. این پنجمین بار است که محموله ای ۳ تایی از ماهواره مذکور به مدار زمین ارسال می شود.

ماهواره های مذکور به طور کلی برای انجام آزمایش های علمی، تحقیقات درباره منابع روی زمین، تخمین محصولات کشاورزی و جلوگیری از بلایای طبیعی به کار می روند.

البته ممکن است این ابزارها فعالیت های بیشتری نیز انجام دهند. کارشناسان غربی معتقدند شبکه ماهواره های Yaogan-۳۵ احتمالا ماموریت های شناسایی برای ارتش چین نیز انجام دهند.

چین تا این نقطه از ۲۰۲۲ میلادی ۳۷ ماموریت به مدار زمین انجام داده است. هرچند انجام این تعداد ماموریت قابل توجه است، اما همچنان از رکورد اسپیس ایکس کمتر به حساب می آید. شرکت فضایی ایلان ماسک در سال جاری میلادی ۴۰ ماموریت به مدار زمین انجام داده که ۲۶ مورد آن به ارسال ماهواره های اینترنتی استارلینک مربوط است.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ