همکاری ایران و عمان برای تولید محصولات شیلاتی

اقتصاد ایران: مدیرعامل هلدینگ کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر از تفاهم با هیئت تجاری عمانی برای تولیدات شیلاتی، پرورش ماهیان کپور و خاویاری، انتقال دانش و فناوری، توسعه سرمایه گذاری، بازرگانی و بازاریابی خبرداد.

 به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،عصر روز گذشته هلدینگ کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر با هیئت تجاری عمانی درباره همکاری در زمینه انتقال دانش تولید ماهیان کپور در محیط بسته و پروش  ماهی خاویاری از ایران به عمان مذاکره کردند. همچنین عمانی‌ها به دنبال سرمایه گذاری در بخش‌های پروش شیلاتی ایران شدند.

شرکت های عمانی در این دیدار برای سرمایه گذاری در سایت های پروش آبزیان هلدینگ کشاورزی کوثر از جمله  تخم ماهی چشم زده ماهی غزل آلا ابراز تمایل کردند.

بنابراین گزارش رئیس سازمان شیلات ایران امروز در نشست خبری اعلام کرد که در افق 1404 کشور شاهد خود اتکایی در تولید تخم چشم تخم زده ماهی قزل آلا خواهیم بود.

حسینی رئیس سازمان شیلات ایران در این ارتباط گفت: سالانه نیاز به 600 میلیون قطعه تخم چشم زده قزل آلا وجود دارد که در حال حاضر 370 میلیون قطعه آن در داخل تولید می‌شود.

به گفته مسئولان این دوشرک عمانی مقرر شده که در چند روز آینده توافقی بین ایران و عمان برای همکاری‌های شیلاتی انجام شود.

تفاهم امروز بین محمد صادق واعظی مدیرعامل شرکت هلدینگ کشاورزی کوثر و  خلفان مدیرعامل شرکت عمانی فعال در حوزه آبزیان و سعید حریری مدیرعامل شرکت عمانی فعال در حوزه بازرگانی آبزیان انجام شد.

 محمدصادق واعظی مدیرعامل هلدینگ کشاورزی کوثر در این دیدار گفت: این هلدینگ یکی از متنوع  ترین هلدینگ های کشاورزی در ایران است که در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی فعالیت که بخشی  از  آن در حوزه آبزی پروری است و در صدد توسعه آن هستیم. 

وی افزود: سابقه این هلدینگ در بخش آبزی پروری از هشت قبل آغاز شده است و بخش زیادی از فعالیت این شرکت در زمینه پرورش طیور است  و سهم زیادی در بازار آبزیان نداریم اما در حال توسعه فعالیت خود در این بخش هستیم.

 علی صفر ماکنعلی مشاور عالی مدیرعامل هلدینگ کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر در بحث انتقال دانش آبزی پروری به عمان گفت: ایران در زمینه پرورش ماهیان کپور در سیستم بسته و تولید و تکثیر ماهیان خاویاری دانش و فناوری دارد که می تواند این دانش را به کشور عمان منتقل کند.شرکت های عمانی هم می توانند در هلدینگ کشاورزی کوثر در زمینه تخم چشم زده قزل آلا سرمایه گذاری کنند.

وی افزود: فرایند امضای توافقنامه  دو جانبه بین  دو کشور را حدود یک ماه دانست.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ