واکنش سجادی به اقدام سیاسی کانادا؛

باید موج سیاست‌زدگی در ورزش خفه شود

اقتصاد ایران: وزیر ورزش و جوانان گفت: نگرانی خود را از لغو یک طرفه دیدار تیم ملی توسط کانادا به وزارت امور خارجه اعلام کردیم.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، سیدحمید سجادی در گردهمایی مدیران کل ورزش و جوانان استان‌های سراسر کشور درخصوص اینکه هیچ وقت حوزه جوانان در سایه ورزش نخواهد بود گفت: جنس فعالیت ورزش با جوانان فرق می‌کند، ورزش مسابقات داخلی و برون مرزی خود را برگزار می‌کند ‌و جوانان هم برنامه‌های حوزه خود را دارند، فقط جنس اطلاع رسانی این دو حوزه فرق می‌کند.

وی ادامه داد: مدیرکل‌های استان‌ها سهم جوانان را باید برجسته کنند و بیشتر به این حوزه توجه داشته باشند.

سجادی درخصوص انتخاب روسای هیات‌های ورزشی گفت: در انتخاب روسای هیات های ورزشی نباید نظر شخصی و اعمال نفوذ مدیرکل وجود داشته باشد، بلکه باید روسای هیات‌ها براساس توانمندی و تجربه کاری و با رای اعضای مجمع انتخاباتی بر مسند هیات ورزشی استان بنشینند.

وزیر ورزش ‌وجوانان ادامه داد: تعامل مدیران کل ورزش ‌‌و جوانان با نماینده‌های مجلس و ارگان‌ها باید در دستور کار قرار گیرد. خود ما نیز در وزارت ورزش و جوانان ارتباط خوبی با نماینده‌های مجلس داریم و باید از ظرفیت مجلس استفاده کنیم و این مهم باید مورد توجه مدیران کل استان‌ها قرار گیرد.

سیدحمید سجادی در ادامه صحبت‌هایش تاکید کرد: مدیران کل استان‌ها باید از ظرفیت ورزشی کل کشور، مجلس شورای اسلامی و سایر دستگاه‌ها استفاده کنند.

وزیر ورزش ‌وجوانان مدیریت دارایی‌ها را یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های مدیران کل دانست و افزود: مدیران کل استان‌ها علاوه بر کارهای روتین روزمره باید مدیریت دارایی داشته باشند و آنچه را که در اختیار داریم به خوبی از آن محافظت کنیم و با برنامه در اختیار ورزشکاران ‌وجوانان قرار دهیم. همه برنامه‌ریزی و استفاده به موقع از منابع و ارتباط با دستگاه‌ها بر عهده مدیرکل استان است.

سجادی در ادامه به حضور پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد ‌و ابراز داشت: زمانیکه مردم پای صندوق آمدند و رای دادند قطعا منتظر اتفاقات خوب و مثبت در کشور هستند خصوصا در بحث ورزش و جوانان باید نگاه ویژه‌تری به این دو حوزه داشته باشیم تا با عملکرد خوبمان جواب اعتماد مردم را بدهیم.

وی ادامه داد: ما همکاران شما در وزارت ورزش و جوانان عاشقانه کار می‌کنیم پس خستگی‌ناپذیر هستیم و سعی می‌کنیم در دو حوزه ورزش ‌وجوانان بهترین عملکرد را داشته باشیم و امیدوارم تا اینجای ماموریت به اهداف دست یافته باشیم.

وزیر ورزش ‌وجوانان خطاب به مدیران کل استان‌ها گفت: شما مدیران باید به دنبال افرادی باشید که با ایده و طرح نو برای ورزش ‌‌جوانان استان مثمرثمر باشند و طرح جدید جهت انجام برنامه‌ها، رویدادها ارائه دهند تا مسیر پیشرفت جهت دست‌یابی به اهداف سرعت یابد.

سجادی به استفاده آسان مردم از باشگاه‌های دولتی و خصوصی تاکید کرد و‌افزود: نظارت و رسیدگی به باشگاه‌های دولتی و‌خصوصی باید در دستور کار مدیران کل استان‌ها قرار گیرد. همچنین ورزش نباید گران شود تا تمامی مردم بتوانند با فراغ بال بیشتری به ورزش روی بیاورند. ورزش نباید گران شود و در دسترس همه افراد جامعه در هر قشری قرار داشته باشد.

وی با اشاره به 1000 هزار پروژه تعطیل در کشور گفت: شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی باید تکلیف این پروژه‌ها را مشخص کند و به این سالن‌ها رسیدگی کند.

 سجادی در ادامه، تبلیغات در ورزش را علم روز دنیا دانست و افزود: متولیان ورزش استان‌ها باید از بدنه ورزش درآمدزایی داشته باشند و به تبلیغات در ورزش اهمیت دهند و این مهم با استفاده از گروهی به عنوان مشاور در این حوزه محقق خواهد شد.
وزیر ورزش ‌وجوانان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه کرونا مردم را از ورزش دور کرده است ما باید با برنامه‌های متنوع مردم با ورزش آشتی کنند در همین راستا ورزش را باید به خیابان‌ها و بوستان‌ها بیاوریم و برنامه های همگانی در ایستگاه‌های صبحگاهی و شامگاهی متنوع با حضور ورزشکاران و خانواده‌هایشان برگزار کنیم و با افزایش برنامه‌های همگانی ورزش را در جامعه گسترش دهیم.

 سجادی به اشاره به 6هزار پروژه نیمه تمام در سطح کشور گفت: مدیران با پیگیری مداوم نقش تعیین کننده‌ای در اتمام پروژه‌های نیمه تمام در سطح استان خواهند داشت، مدیران استانها باید با پیگیری مستمرشان ما را مجاب کنند که پیگیر اتمام پروژه‌های نیمه تمام باشیم و با پیگیری آنها مطمئنا پروژه استان مربوطه مراحل ساخت و افتتاح را سریعتر طی خواهد کرد و خود مدیران استان‌ها موتور مولد پروژه‌های نیمه تمام خواهند بود.

وی در ادامه به اهمیت وجود خانه جوان در استان‌ها اشاره کرد و افزود: تعدادی از جوانان و سازمان‌های مردم نهاد از نداشتن خانه جوان رنج‌ می‌برند که با رهن یک‌ واحد و در اختیار گذاشتن آن به جوانان می‌توان این مشکل را برطرف کرد تا با تامین منابع بتوان یه واحد مستقل برای سازمان‌های مردم نهاد ساخت و در اختیارشان گذاشت.

سجادی افزود: برنامه ایران جوان کار بسیار ارزشمندی بود که در هفته گذشته غیر متمرکز در تمامی استان‌ها برگزار شد و باید توجه داشته باشیم که این دست برنامه‌ها به یکبار ختم نشود و تداوم داشته باشد.

سجادی در ادامه درخصوص برگزاری جام پرچم در سراسر کشور گفت: جام پرچم با ابتکار کلهر و فدراسیون همگانی با حضور 30 هزار تیم برگزار خواهد شد و این تعداد حضور تیم بسیار ارزشمند است و مهمتر از آن اینکه بسیاری از شرکت کننده‌ها از روستاها شرکت خواهند کرد. بخاطر همین داوری مسابقات باید مورد توجه قرار گیرد تا ورزشکار و تیمی از این مسابقه به دلیل ناداوری دلسرد نشود.

وی از برگزاری المپیاد ایرانیان در اوایل مردادماه خبر داد و افزود: المپیاد ایرانیان با همکاری ادارات کل استانها، فدراسیون‌ها در اوایل خردادماه در قالب 28 رشته ورزشی برگزار خواهد شد و انتظار می‌رود استان‌های سراسر کشور جهت برگزاری هرچه بهتر همکاری لازم را داشته باشند.

سجادی به احیای ورزش زورخانه‌ای در سطح کشور و توجهات ویژه رییس جمهوری به رشته‌های مختلف ورزشی اشاره و تاکید کرد و افزود: با توجه به نگاه ویژه رییس جمهور به ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی باید رسیدگی و احیای زورخانه‌ها در دستور کار قرار گیرد و با رسیدگی به این مکان‌های ورزشی شاهد رونق بیشتر این ورزش در سراسر کشور باشیم.

سجادی با اشاره به لغو بازی دوستانه ایران و کانادا اظهار کرد: کشور کانادا به تعهدات خود عمل نکرد و قطعا این موضوع اثرات خوبی درپی نخواهد داشت و نگرانی‌های خود را از این موضوع به وزارت امور خارجه منتقل کرده‌ایم. نقش حمایتی و نظارتی ما ایجاب می‌کند پیگیر این اتفاق باشیم چرا که فدراسیون‌ها پاره تن وزارت ورزش و جوانان هستند.

وی افزود: ناراحتی ما از این بابت نیست که کانادا این بازی را لغو کرده، چون در رنکینگ فیفا رتبه ایران از کانادا خیلی بهتر است. وزارت امور خارجه با چند کشور مذاکره کرده که بتوانیم بازی دوستانه انجام دهیم. تمام ظرفیت کشور در خدمت تیم ملی است و ورزش ایران فرصت حضور در جام‌جهانی را به راحتی به دست نیاورده که بخواهیم به آسانی آن را از دست بدهیم.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: واژه «ژئوپلوتیک» هم باید در بازنگری‌های منشور المپیک IOC مطرح شود که این موج جدید سیاست‌زدگی در ورزش در نطفه خفه شود.

وی با تاکید بر اینکه پول ورزش باید برای خود ورزش خرج شود گفت: پول ورزش باید با برنامه‌ریزی مدون برای خود ورزش هزینه شود و از هزینه آن در موارد غیر ورزش باید پرهیز شود، تا بتوان ورزش را به مقصد نهایی رساند.

سجادی در پایان تصریح کرد: جا دارد از تمامی همکاران ستادی و مدیران کل استانها بابت همکاری در برگزاری هرچه بهتر برنامه ها تشکر کنم و امیدوارم با کمک یکدیگر بتوانیم آینده‌ای روشن برای خانواده بزرگ ورزش و جوانان کشور رقم بزنیم.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ