افزایش صادرات با ایجاد خانه‌های خلاق فرش

اقتصاد ایران: معاون صنایع عمومی وزارت صمت گفت: با ایجاد خانه‌های خلاق در صنعت فرش، صادرات این هنر صنعت ایرانی افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران ،مهدی برادرانگفت:با توجه به نامگذاری امسال، افق‌هایی را هدف گیری کردیم که یکی از آن‌ها ایجاد خانه‌های خلاق فرش است که بتوانیم بین فارغ التحصیلان مجموعه‌های دانشگاهی و هنرستان‌های فرش با فرشبافان سنتی و حجره‌های فرش فروشی پیوندی برقرار کنیم.

وی ادامه داد:در قالب خانه‌های خلاق فرش، زیست بوم جدیدی برای افزایش صادرات، بازاریابی در عرصه جهانی و حل مشکلاتی که ناشی از تحریم و در ایام کرونا برای صنعت فرش ایجاد شده را رفع می‌کنیم.

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: با رویکرد جدید حمایت از جوانانی که به این صنعت و میراث ماندگار کشورمان علاقه مندند و نسل در نسل این فرهنگ و هنر- صنعت را دنبال می‌کنند، نگاه خلاقانه‌ای داریم.

برادران گفت: ما در شش ماهه دوم سال گذشته نسبت به مدت مشابه ۲۴ و ۷ دهم درصد رشد تولید فرش داشتیم و در حدود ۱۰ و ۲ دهم رشد صادرات داشتیم که نشانگر آن است که دولت مردمی نسبت به مردمی‌ترین صنعت کشور که بالغ بر دو میلیون نفر در آن فعال هستند توجه لازم را دارد.

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: قطعا حوزه‌های مربوط به مسایل مالی یکی از دغدغه‌های تجار ما هست که ما به آن توجه کردیم و اقداماتی را اخیرا به کمک مرکز توسعه تجارت انجام دادیم که باعث رشد صادرات فرش شده است.

به گفته برادران برنامه‌های دیگری هم در این حوزه طراحی شده تا درصدی از فعالان صنعت فرش که در ایام کرونا شغل خود را و فرصت‌های عرضه در عرصه‌های بین المللی را از دست دادند، بتوانیم حمایت کنیم.

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ