استاندار خوزستان تاکید کرد؛

معلمان نباید دغدغه معیشت داشته باشند

اقتصاد ایران: اهواز- استاندار خوزستان گفت: معلمی که نقش پرورش نسل‌های آینده را بر عهده دارد نباید دغدغه معیشت داشته باشد و وظیفه حاکمیت و دولت حمایت و پشتیبانی از معلمان است.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران ، صادق خلیلیان ظهر امروز شنبه در آئین تقدیر از برگزیدگان ملی برنامه جلوه‌های ویژه معلمی اظهار کرد: توسعه همه جانبه هر کشور ابعاد مختلفی دارد که در هم تنیده هستند.

وی با بیان اینکه در مسیر توسعه نیازمند سرمایه هستیم، افزود: در گذشته سرمایه را به عنوان سرمایه فیزیکی در نظر می‌گرفتند اما در چند دهه اخیر بحث سرمایه انسانی یکی از ارکان اساسی توسعه ملت‌ها و کشورهای جهان قلمداد می‌شود.

استاندار خوزستان گفت: در ارزیابی شاخص‌های توسعه، آموزش به عنوان شاخص توسعه انسانی لحاظ می‌شود و آموزشی که در جریان توسعه به آن دست پیدا می‌کنیم باید همراه با شاخص عدالت همه جانبه باشد.

خلیلیان تصریح کرد: اگر توسعه‌ای در کشوری رخ دهد باید شاخص آموزش رشد کند که در ادامه شاخص توسعه انسانی و رتبه کشور در میان سایر کشورها نیز رشد پیدا می‌کند که یکی از معیار توسعه یافتگی کشورهای دنیا قلمداد می‌شود.

وی با بیان اینکه سرمایه انسانی و آموزش به عنوان یکی از ارکان، شاخص‌ها و ابعاد توسعه هستند، عنوان کرد: وظیفه هر کشوری است که به این موضوع مهم و اساسی بپردازد و آن را تقویت کرده و عناصر آن را حمایت کند.

استاندار خوزستان افزود: بعد از پیروزی انقلاب با توجه به شاخص آموزش توانسته‌ایم در زمینه آموزش و پرورش، سواد آموزی، ارتقای سواد و فرهنگ کشور پیشرفت خوبی داشته‌ایم که در ارزیابی سازمان بین‌المللی، شاخص توسعه سرمایه انسانی ایران در میان کشورهای با توسعه بالا قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در تولید، سرمایه انسانی رکن اساسی است، گفت: مقام معظم رهبری امسال را سال تولید بر پایه دانش نام گذاری کردند، دانشی که ابعاد مختلفی دارد و آموزش یکی از مسیرهای دستیابی به دانش است، آموزشی که کنار پرورش می‌تواند یک انسان الگویی را به جامعه عرضه کند که عنصر تعیین کننده آن معلم‌ها هستند.

خلیلیان با بیان اینکه سرمایه گذاری در آموزش سرمایه گذاری با نرخ بازده بالا است، عنوان کرد: هرچه در زمینه آموزش سرمایه گذاری شود و عناصر آن را که معلمان هستند، حمایت کنیم، سرمایه گذاری در کشور است که رشد توسعه کشور و ارتقای جایگاه آن را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه نسل‌های آینده در مدارس ساخته می‌شوند، تصریح کرد: جایگاهی که معلمان دارد، جایگاه انبیا است که وظیفه معلم یک وظیفه سنگین و مبارک است، معلمان باید حمایت ویژه ای شوند.

استاندار خوزستان گفت: معلم که نقش پرورش نسل‌های آینده را بر عهده دارد نباید دغدغه معیشت داشته باشد و وظیفه حاکمیت و دولت حمایت و پشتیبانی است تا آنها در این وظیفه به بهترین شکل عمل کنند.

خلیلیان ادامه داد: از جمله اقداماتی که با همت دولت جدید انجام شد، رتبه بندی معلم‌ها در مجلس شورای اسلامی تصویب شد که این طرح مراحل اجرایی آن در حال طی شدن است.

وی گفت: در این طرح ممکن است به همه خواسته‌ها دست پیدا نشود اما قدمی بزرگ برای حمایت از زحمتی است که معلمان می‌کشند.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ