"قهرمان" دینامیت را خنثی کرد؛

فروش 4میلیارد تومانی "قهرمان" در 10 روز

اقتصاد ایران: فیلم تازه اصغر فرهادی با فروش ۴ میلیارد تومانی خود در ۱۰ روز توانست رتبه نخست گیشه را بدست آورد و دینامیت را در جایگاه دوم قرار دهد. به‌نظر می‌رسد که قهرمان رکورد دینامیت را در فروش بزند.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران ، نگاهی به فروش سینما در هفته گذشته نشان می‌دهد که فیلم تازه اصغر فرهادی توانسته در هفته اول فروش خود، فروش خوب و قابل توجهی داشته باشد. قهرمان از 5 آبان 1400 تا به امروز بالغ بر 4 میلیارد تومان فروش داشته است و میزان مخاطبان آن نیز نزدیک به 176 هزار نفر است. 

اگر جدول فروش روز سینما را بر اساس فروش هفتگی تنظیم کنیم، مشاهده خواهیم کرد که فیلم "قهرمان" رتبه اول فروش سینمای کشور را از آن خود کرده است. "قهرمان" در فروش قدرت به‌مراتب بهتری از "دینامیت" به عنوان یک فیلم کمدی دارد چراکه قهرمان در این 10 روز اکران خود 4 میلیارد فروش داشته درحالی که دینامیت در 10 روز اول اکران خود 2 میلیارد فروش داشته است. البته روند واکسیناسیون و کم شدن نگرانی‌ها از بابت سینما رفتن نیز در فروش قهرمان بی‌اثر نبوده است اما به‌نظر می‌رسد که در هر حال فیلم‌های درام سینمای ایران قدرت خوبی در فروش دارند. البته طبیعتاً نام کارگردان قهرمان برای فیلم‌های او فروش می‌آورد. بازی امیر جدیدی نیز که بعد از "روز صفر" که در جایگاه یک مأمور امنیتی بازی کرده، بازی خوب و قابل توجهی را از خود نشان داده و در فروش اثربخش است.

فیلم دومی که در جدول فروش قرار دارد فیلم دینامیت است که از اوایل تیرماه تا به امروز 20 میلیارد فروش کرده است. فروش دینامیت در هفته گذشته نیز یک میلیارد و 600 میلیون تومان است.

"درخت گردو" ساخته محمدحسین مهدویان نیز 168 میلیون فروخت و در جایگاه سوم فروش هفتگی قرار گرفت. فروش کلی این فیلم بیشتر از 3 میلیارد تومان است.

اما پدیده دوم مورد انتظار در فروش که متأسفانه نتوانست فروش موفقی را داشته باشد، "پوست" برنده چند جایزه در جشنواره فیلم فجر است. این فیلم ترسناک که در جشنواره فیلم فجر توانست نظرات منتقدین را جلب کند در هفته گذشته 108 میلیون تومان فروخته و در کل 536 میلیون تومان فروش دارد. این فیلم نیز با این میزان فروش در جایگاه چهارم جدول قرار دارد و در جدول فروش کلی رتبه ششم را به خود اختصاص داده است.

"تومان" ساخته مرتضی فرشباف نیز کلاً 181 میلیون تومان فروخته و در رتبه پنجم جدول فروش قرار دارد. 

اما باید گفت که فیلم " تک تیرانداز" که قربانی اکران تلویزیونی عید نوروز شده است، فیلمی است که با توجه به میزان بودجه و همینطور فروش، شکست بزرگی در گیشه خورده است. قهرمان که باید بودجه سنگینی پای آن هزینه شده باشد در کل توانسته نزدیک به 150 میلیون تومان فروش کند. آیا میزان درآمد این فیلم از اکران در تلویزیون توانسته کسری قابل توجه خود را در فروش جبران کند که ارزش این قربانی کردن را داشته باشد؟

در نهایت، سینماهای کشور بزودی شاهد اکران فیلم‌های متفاوت و متنوع دیگری خواهند بود. از فیلم‌های کودک گرفته تا درام و... . باید دید که آیا "قهرمانِ" فرهادی بعد از این نیز به فروش بالای خود ادامه خواهد داد یا فیلم‌های تازه‌وارد رقبای سختی برای فیلم موفق در جشنواره کن می‌شوند؟

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نرخ ارز

عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار خرید 24759 0 (0%)
یورو خرید 28235 0 (0%)
درهم خرید 6741 0 (0%)
دلار فروش 24984 0 (0%)
یورو فروش 28492 0 (0%)
درهم فروش 6803 0 (0%)
عنوان عنوان قیمت قیمت تغییر تغییر نمودار نمودار
دلار 285000 0.00 (0%)
یورو 300325 0.00 (0%)
درهم امارات 77604 0 (0%)
یوآن چین 41133 0 (0%)
لیر ترکیه 16977 0 (0%)
ﺗﻐﯿﯿﺮات ﺑﺎ ﻣﻮﻓﻘﯿﺖ اﻧﺠﺎم ﺷﺪ