تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x3672467
شناسه : 3672467
تاریخ :
مدیرکل آموزش و برنامه‌ریزی وزارت میراث فرهنگی: دانش بنیان‌ها می‌توانند گردشگری را متحول کنند اقتصاد ایران: مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری وزارت میراث فرهنگی گفت: شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند اقتصاد گردشگری کشور را متحول کنند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،  ابوطالب قاسمی در حاشیه بازدید از سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه در گفت و گو با ایسنا، بر استفاده از ظرفیت دانش بنیان ها در توسعه  گردشگری تاکید کرد و افزود: دانش بنیان ها بخش مهم شعار سال است و همواره استفاده از ظرفیت آنها مورد تاکید مقام معظم رهبری است و همین امر وظیفه ما را در استفاده از این ظرفیت سنگین می‌کند.

قاسمی گفت: قطعا رویکرد ما استفاده از ظرفیت دانش بنیان ها در مسیر توسعه گردشگری است و معتقدیم این امر تحولات مثبتی را رقم می زند.

وی با بیان اینکه تمام حوزه های گردشگری به حضور دانش بنیان ها و فعالیت های خلاقانه و نوآورانه نیاز دارد گفت: بیش از همه حوزه های آموزش، تولید محتوا، تبلیغات و بازاریابی نیازمند حضور دانش بنیان ها است.

مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری وزارت میراث فرهنگی گفت: در برنامه هفتم توسعه تاکید ویژه ای بر ارتباط حوزه گردشگری با دانش بنیان ها و شتاب دهنده‌ها صورت گرفته و ما هم در همین راستا برنامه های خود را پیگیری می کنیم.

قاسمی گفت: اعتقاد ما این است که حضور دانش بنیان‌ها می تواند اقتصاد گردشگری کشور را متحول کند.

وی همچنین به ظرفیت های سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این سازمان ظرفیت بی بدیلی است که ورود آن به حوزه گردشگری می تواند کمک شایانی به توسعه این حوزه داشته باشد.

وی افزود: مشاهده دستاوردهای و فعالیت این سازمان نشان می‌دهد که این سازمان در هر حوزه‌ای ورود کرده توفیقات بسیاری داشته و قطعا ورود آن به حوزه گردشگری استان هم می‌تواند با اتفاقات خوبی همراه باشد