تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سیاست
لینک : econews.ir/5x3672095
شناسه : 3672095
تاریخ :
در پی شهادت آیت الله رئیسی؛ کوبا یک روز عزای عمومی اعلام کرد اقتصاد ایران: در پی شهادت رئیس‌جمهور، وزیر امور خارجه ایران و هیات همراه در سانحه سقوط بالگرد، کوبا به نشانه همدردی با مردم ایران یک روز عزای عمومی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران به نقل از آذرتاج، کشور کوبا امروز سه شنبه اعلام کرد که در همبستگی با ملت و دولت ایران در پی شهادت غم انگیز سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور فقید و همراهانش در سانحه سقوط بالگرد، یک روز عزای عمومی در این کشور اعلام کرد.

دولت کوبا در بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد که مردم و دولت این کشور آمریکای لاتین در این لحظه دردناک ایران را همراهی کرده و ابراز اطمینان می کنند که انقلاب اسلامی ادامه خواهد داشت.

بر اساس این بیانیه، کوبا از ساعت ۶ صبح روز سه شنبه تا ظهر چهارشنبه (به وقت محلی) در عزای عمومی به سر می‌برد و پرچم کوبا در سراسر این کشور نیمه افراشته خواهد بود.

بر این اساس، میگول دیاز کانل برمودز، رئیس جمهور کوبا روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که دولت و مردم کشورش عمیقاً از «از دست دادن یک دوست بزرگ و سیاستمدار قابل تحسین که مورد علاقه مردمش بود» متاسف هستند.