تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3664753
شناسه : 3664753
تاریخ :
معاون علمی رییس جمهور: استفاده از اعتبار مالیاتی در صنایع مغفول ماند اقتصاد ایران: معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: اعتبار مالیاتی ارزش افزوده امتیاز ویژه‌ای است که مورد غفلت واحدهای تولیدی دانش بنیان قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی روز سه‌شنبه در بازدید از واحد صنعتی شیمی مکرر در شهرک صنعتی لیا اظهار کرد: هیچ لزومی ندارد که در بحث تحقیقی برای یک واحد تولیدی صندوق تشکیل شود، چون برای شرکتی که یک هزار میلیارد ریال مالیات مستقیم می‌دهد ، گرفتن تسهیلات ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد ریال بسیار ساده است.

وی اضافه کرد: قانون جهش تولید در ۱۴۰۱ مصوب شده و به خوبی اجرا می‌شود، تا جایی که تسهیلات خوبی در اختیار شرکت‌های دانش بنیان و فناوری قرار داده است.

دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: شاید معاونت علمی نتواند مستقیم به واحدهای تولیدی کمک کند، مثل تخصیص ارز واردات که مورد پیگیری صنایع است، اما در برخی موارد مخصوصا علمی و تحقیقاتی مستقیم می‌تواند وارد عمل شود.

این مسوول خاطرنشان کرد: به واحدهای تولیدی بزرگ توصیه می‌کنیم که با پیوند با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی زمینه دریافت تسهیلات و حمایت‌های معنوی را افزایش دهند.

در این واحد تولیدی با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور بهره برداری از طرح توسعه شرکت مواد مهندسی مکرر نیز اتفاق افتاد.

رونمایی از پری پلیمر، رونمایی از هاردنرهای اپوکسی و رونمایی از پتوی سیمانی از دیگر برنامه های معاون رئیس جمهور در این کارخانه بود.

این خط تولید با سرمایه گذاری پنج هزار میلیارد ریال و اشتغال ۶۰ نفر راه اندازی شده است.