تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x3661839
شناسه : 3661839
تاریخ :
برگزاری جشن های «مادر و دختری» در مساجد مرکزی اقتصاد ایران: اراک- مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد مرکزی گفت: همزمان با دهه کرامت جشن های سراسری «مادر و دختری» در مساجد این استان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، مرتضی انقانی اظهار کرد: مساجد و کانون‌هایی که مزین به نام مبارک امام رضا (ع)، حضرت فاطمه معصومه (س) هستند، همزمان با دهه مبارک کرامت، برنامه‌های ویژه با محوریت تکریم و ارج نهادن به مقام دختر در مساجد و محله برگزار می‌کنند.

وی افزود::همزمان با میلاد حضرت فاطمه معصومه سلام الله و آغاز دهه کرامت جشن‌های سراسری با عنوان «مادر و دختری» به همت کانون‌های فرهنگی هنری با اجرای برنامه‌های جذاب ویژه دختران در مساجد استان مرکزی برگزار می‌شود.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان مرکزی افزود: در این جشن‌ها ضمن تجلیل از دختران موفق در رشته‌های قرآنی، علمی، ورزشی، فرهنگی، هنری و برتری در مسابقات مختلف مسجد، از مادران مسجدی که در سال جدید در راستای طرح جوانی جمعیت صاحب فرزند دختر شده باشند تقدیر خواهد شد.

وی به اجرای پاتوقی گروه‌های سرود اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در جشن‌ها و برنامه‌های دهه کرامت اشاره کرد و گفت: دخترانی که در مسجد و فعالیت‌های کانون حضوری پررنگ دارند در این ایام از سوی ستاد کانون‌های‌مساجد استان تقدیر می‌شوند.

دبیر اجرایی ستاد گرامیداشت دهه کرامت استان مرکزی با بیان اینکه از ولادت حضرت معصومه سلام الله تا تا ولادت حضرت امام رضا علیه السلام به عنوان دهه کرامت نامیده شده است، اظهار کرد: به این مناسبت در سراسر کشور برنامه‌های ویژه ای از جمله پخش صلوات خاصه امام رضا علیه السلام از ماذنه‌های مساجد، برپایی موکب و ایستگاه‌های صلواتی، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری، مسابقات ورزشی، اردوهای جهادی، دیدار با خانواده‌های شهدا، مسابقه‌های کتابخوانی، اردوهای زیارتی و محافل قرآنی برگزار می‌شود.