تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3659471
شناسه : 3659471
تاریخ :
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد: بازارسرمایه مسیر بهینه مشارکت مردم در رونق تولید اقتصاد ایران: مهدی طغیانی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بازار سرمایه، مسیر بهینه توسعه و مشارکت مردم در رونق تولید است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، مهدی طغیانی، با اشاره به دورنمای بازار سرمایه در سال پیش رو گفت: یکی از مسیرهای منتهی به توسعه و مشارکت مردم در اقتصاد، بازار سرمایه است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس تاکید کرد: این بازار می‌تواند با ارائه عرضه‌های اولیه متعدد، شرایط مناسبی را برای مشارکت مردم در اقتصاد فراهم کند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: بازار سرمایه نباید به عنوان یک بازار ثانویه قابل قبول رو به بالا شناخته شود، چرا که شاید کسانی که در این بازار سرمایه‌گذاری کردند، خواستار ادامه این فرآیند باشند، اما باید بدانیم بازار سرمایه بازاری است که باید بیشتر سرمایه به آن جذب شود تا ورودی منابع رخ داده و بتوانیم با عرضه‌های اولیه تامین مالی شرکت ها را در نظر بگیریم.

این نماینده مجلس تاکید کرد: بنابراین مهمترین مسئله در این بخش این است که تامین مالی شرکت‌ها از طریق بازار سرمایه رخ دهد؛ چرا که این بازار می‌تواند به تامین مالی اقتصاد کمک کند تا حدودی از بانک محوری فاصله بگیریم.

وی تاکید کرد: البته این موضوع الزاماتی را در پی خواهد داشت، بالاخره مداخلات دولت در این بخش وجود دارد و قیمت‌گذاری‌هایی که دولت در این بخش صورت می‌دهد، همه این موارد می‌تواند اثر منفی بر بازار سرمایه بگذارد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: ما همواره نگاهمان تقویت بازار سرمایه بوده و همین مسیر را ادامه خواهیم داد، سایر دستگاه‌ها هم نگاهشان به بازار سرمایه باید بر مبنای توسعه و مشارکت مردم در اقتصاد باشد.