تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : ورزش
لینک : econews.ir/5x3655743
شناسه : 3655743
تاریخ :
عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک: موفقیت در المپیک نیازمند برنامه ۶ ساله است اقتصاد ایران: عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک گفت: اگر به دنبال سهمیه المپیک هستیم باید برنامه‌ریزی کنیم. کسب سهمیه و موفقیت در المپیک نیازمند برنامه هدفمند ۵ تا ۶ ساله است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،  محمدرضا داورزنی روز شنبه در حاشیه شهدای ورزشکار در مورد اینکه کمیته ملی المپیک حداکثر ۳۵ سهمیه پیش‌بینی کرده و آیا این تعداد برای ایران کم نخواهد بود خاطرنشان کرد: این مسئله بر می‌گردد به شرایطی که رشته‌های مختلف در کسب سهمیه المپیک دارند. والیبال و بسکتبال دوره قبل سهمیه گرفته بودند اما در این دوره نگرفتند. باید تلاش بیشتری انجام شود. با توجه شرایطی که در کشور داریم انصافا برگزاری اردوی تدارکاتی، شرکت در مسابقات سخت است. برخی رشته‌ها تجهیزات محور است برخی نیاز به زیر ساخت بیشتری دارند. آن چیزی که اعلام شده بر اساس واقعیت در ایران است.

وی بیان کرد: البته معتقدم ظرفیت ایران بیشتر است باید در نظام بودجه‌ریزی در دولت اهمیت بیشتری به وزش داده شود. کشورهای دیگر سرمایه‌گذاری می‌کنند. گرفتن سهمیه المپیک و رفتن به المپیک نیاز به برنامه‌ریزی ۵ تا ۶ ساله دارد. اگر می‌خواهیم در المپیک نتیجه بگیریم باید بفهمیم از ورزش چه چیزی می‌خواهیم و در اولویت قرار دهیم.

داورزنی در پاسخ به این پرسش که کم شدن سهمیه‌های المپیک پاریس نشان از این دارد ورزش ایران افت کرده است؟ تصریح کرد: خیر چنین چیزی نیست. شرایط الان متفاوت است. یک زمانی در کشتی و وزنه‌برداری سهمیه می‌گرفتیم اما الان تعداد رشته‌هایی که می‌توانند سهمیه بگیرند بیشتر شده‌ است. البته دولت هم محدودیت منابع دارد با این حال توقع داریم ورزش را در اولویت خود قرار دهند چون با تخصیص اعتبارات بیشتر می‌توان به آینده ورزش ایران امیدوار بود.

وی در پاسخ به این سوال آیا جلسات هیات اجرایی کمیته ملی المپیک برگزار نمی‌شود؟ تصریح کرد: جلسات برگزار خواهد شد و نگران آن نباشید.