تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : ورزش
لینک : econews.ir/5x3653131
شناسه : 3653131
تاریخ :
آفرودسواری در منابع طبیعی غیر قانونی است اقتصاد ایران: فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور گفت: آفرودسواری در عرصه های منابع طبیعی غیرقانونی است و با آن برخورد می کنیم.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، علی ملکی آهنگران گفت: آفرودسواری موجب تخریب جنگل و مرتع و همچنین سلب آسایش مردم می شود و از این رو ممنوع است.

وی اظهارداشت: جنگل ها، مراتع و اراضی ملی نیازمند محافظت هستند و ما باید در هر متر از این سرزمین و پای هر درختی حضور داشته باشیم، اما با توجه به محدودیت بکارگیری نیرو و امکانات، ضروری است که مردم نیز همکاری کنند و هر جا که تخلفی دیدند به یگان حفاظت منابع طبیعی از طریق سامانه های 139 و 1504 اطلاع رسانی کنند.

آهنگران تصریح کرد: طبیعت همچون گنجی است که متعلق به مردم و آیندگان این سرزمین بوده و نیاز به مراقبت و محافظت دارد و از این رو نباید کاری کنیم که موجب تخریب عرصه های منابع طبیعی و آلودگی آب شویم.

وی در مورد آفرودسواری و موتورسواری در عرصه های منابع طبیعی شهرستان کلات نادری استان خراسان رضوی نیز گفت: برای این منطقه هم برنامه داریم و به یگان حفاظت ابلاغ کرده ایم که در این منطقه حضور یابند و گشت زنی کنند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور افزود: علاوه بر گشت زنی واحدهای یگان حفاظت، از افرادی که جزو همیاران طبیعت هستند خواسته ایم در این زمینه با ما همکاری کنند.

وی قول داد: منطقه کلات نادری به طور ویژه مورد بررسی یگان حفاظت منابع طبیعی کشور قرار بگیرد.