تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سیاست
لینک : econews.ir/5x3653017
شناسه : 3653017
تاریخ :
اردوغان: فشار بر رژیم صهیونیستی را تشدید می‌کنیم اقتصاد ایران: رییس جمهور ترکیه گفته که این کشور سخت در تلاش است تا با اعمال فشار بر تل‌آویو، اسراییل را مجبور به تبعیت از قطعنامه جدید شورای امنیت مبنی بر آتش‌بس در غزه کند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه می‌گوید که آنکارا تلاش‌های خود برای اعمال فشار بر اسراییل را به منظور وادار کردن آن به تبعیت از قطعنامه اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره برقراری آتش‌بس در نوار غزه، تشدید می‌کند.

اردوغان دراین‌باره گفت: پس از قطعنامه شورای امنیت مبنی بر آتش‌بس فوری(در غزه)، سخت در تلاش هستیم تا فشار را بر اسراییل تشدید کنیم.

وی تاکید کرد: مادامی که فلسطینیان آزادی و خاک‌شان را که اشغال شده است، پس نگیرند و کشور مستقل‌شان به پایتختی بیت‌المقدس را احیا نکنند، دست از تلاش برنخواهیم داشت.

اردوغان افزود: هر کاری که از دستمان بربیاید و در توانمان باشد، انجام می‌دهیم ‌و با تمام منابعی که در اختیار داریم، از هیچ کاری فروگذار نمی‌کنیم و همچنان به کمک ادامه خواهیم داد.

وی تاکید کرد: کسانی که به فلسطینیان دلیری که از خاک‌شان دفاع می‌کنند، برچسب «تروریست» می‌زنند و آنها که برای حامیان اسراییل خوش‌رقصی می‌کنند، حق ندارند یک کلمه به ما حرف بزنند.