تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x3652921
شناسه : 3652921
تاریخ :
ویژه برنامه‌های تلویزیون برای شب های قدر+جزئیات اقتصاد ایران: شبکه‌های تلویزیونی در کنار پخش ویژه‌های هر ساله خود در شب‌های قدر که دوربین‌ها را به اماکن مقدس و معنوی حرمین شریفین می‌برد با مترجم ناشنوایان هم یک ویژه متفاوت برای شبکه سلامت هم درنظر گرفته است.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، جزئیات برنامه‌های شب قدر تلویزیون در سه شب (جمعه 10 فروردین، یک شنبه 12 فروردین و سه شنبه 14 فروردین) را با هم مرور می‌کنیم:

شب نوزدهم ماه مبارک رمضان

شبکه یک در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان مراسم شب احیاء را از حرم امام رضا علیه السلام پخش می‌کند. همچنین قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه سرایی با نوای محمود کریمی برای روزه‌داران پخش می.شود. سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام آیت‌الله سیداحمد علم الهدی خواهد بود.

شبکه دو مراسم نخستین شب احیاء را که مصادف با شب ضربت خوردن امیرمومنان علیه السلام است از حرم حضرت معصومه(س) به روی آنتن این شبکه می‌فرستد. همچنین دعای جوشن کبیر با نوای عباس حیدرزاده برای شب زنده داران پخش می‌سود. حجت‌الاسلام ناصر رفیعی هم در باب فضیلت شب‌های قدر سخنرانی خواهد کرد. همچنین مراسم احیاء هم را حجت‌الاسلام رفیعی انجام خواهد داد.

شبکه سه سیما قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه خوانی را با نوای میثم مطیعی در شب نوزدهم از آستان مقدس امامزاده قاضی الصابر علیه‌السلام روی آنتن می‌برد. همچنین مراسم احیا از حسینیه همدانی‌ها با سخنرانی حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان پخش می‌شود.

شبکه چهار سیما در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان مراسم احیاء را از حسینیه آیت‌الله حق شناس به روی آنتن می فرستد و مهدی سماواتی هم دعای جوشن کبیر را قرائت می‌کند.

مرثیه‌خوانی هم با صدای مهدی سماواتی پخش می‌شود و سخنران شب نوزدهم هم آیت‌الله سیدمهدی میرباقری است.

شبکه تهران سیما از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان را پخش می‌کند.

قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه‌سرایی هم توسط محمدرضا غلامرضازاده و احمد زین العابدین فرد انجام خواهد شد. سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام حجت‌الاسلام مسعود عالی صورت خواهد گرفت.

شبکه قرآن و معارف سیما هم از مصلای امام خمینی مراسم احیاء و شب زنده داری روزه داران را به روی آنتن می‌فرستد. قرائت دعای جوشن کبیر هم با نوای محمدحسین سعیدیان، مهدی قربانعلی و محمدرضا پورزرگری پخش می‌شود.

مداح حمید رمضان‌پور و سخنران شب نوزدهم ماه مبارک هم حجت‌الاسلام علی سرلک خواهد بود.

شبکه آموزش مراسم احیاء شب نوزدهم ماه رمضان را که مصادف با ضربت خوردن مولای متقیان است از مرقد امام خمینی پخش می‌کند. دعای جوشن کبیر هم با نوای حاج حمید رمضان‌پور و سخنران شب نوزدهم هم حجت الاسلام محسنی اژه‌ای رییس قوه قضائیه است. مراسم احیاء را هم حجت الاسلام ادیب یزدی برگزار می‌کند.

شبکه افق مراسم شب نوزدهم را از هیأت حسینیه فاطمه الزهرا(س) میدان سپاه با مرثیه خوانی و قرائت دعای جوشن کبیر توسط علی قربانی، غلامرضا قاسمیان و سلیمی و سخنرانی آیت‌الله جاودان پخش می‌کند.

شبکه امید از مسجد مقدس جمکران مراسم شب قدر را روی آنتن می‌برد. قرائت دعای جوشن کبیر توسط حسن شالبافان و سخنرانی و مراسم احیا توسط حجت‌الاسلام سیدحسین آقامیری انجام می‌شود.

شبکه سلامت از حرم مطهر امام رضا‌ علیه السلام، رواق حضرت زهرا(س) مراسم شب احیا را با مترجم (رابط ناشنوایان) پخش می‌کند. سخنران هم حجت‌الاسلام مروی و مداح هم محمود کریمی خواهد بود.

شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان

شبکه یک سیما مراسم احیا و شب زنده داری شب بیست و یکم ماه رمضان را از حرم مطهر امام رضا‌ علیه السلام و صحن پیامبر اعظم صلوات الله علیه با قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه سرایی با نوای حاج مهدی سروری و حاج علی برادران پخش می‌کند. سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام حجت‌الاسلام ناصر رفیعی خواهد بود

شبکه دو سیما پوشش مراسم شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان را از حرم حضرت معصومه سلام الله علیها و دعای جوشن کبیر با نوای حسن شالبافان پخش می‌کند. سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام حجت‌الاسلام حسینی خراسانی به روی آنتن شبکه دو می‌رود.

شبکه سه سیما قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه‌خوانی را با نوای میثم مطیعی در شب بیست و یکم از آستان مقدس امامزاده قاضی الصابر علیه‌السلام روی آنتن می برد. همچنین مراسم احیا از حسینیه همدانی‌ها با سخنرانی حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان پخش می‌شود.

شبکه چهار سیما مراسم احیا را از مرقد امام خمینی به روی آنتن می‌فرستد. دعای جوشن کبیر را حاج اسدالله عرب سرخی و مرثیه خوانی را هم حاج احمد زمانی قرائت می‌کند. حجت الاسلام سیّدابراهیم رئیسی هم به عنوان سخنران صحبت خواهد کرد. مراسم احیا را هم حجت الاسلام ادیب یزدی انجام می‌دهد.

شبکه تهران مراسم شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان را از حرم حضرت عبدالعظیم حسنی پخش می‌کند. قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه‌سرایی هم توسط امیر نعیمی و حمید رمضان پور انجام می‌شود. سخنرانی و برگزاری مراسم احیا هم به عهده حجت‌الاسلام سیدعلی قاضی عسکر خواهد بود.

شبکه قرآن و معارف هم از مصلای امام خمینی مراسم احیاء و شب زنده‌داری روزه داران را به روی آنتن می‌فرستد. قرائت دعای جوشن کبیر هم با نوای محمدحسین سعیدیان، مهدی قربانعلی و محمدرضا پورزرگری پخش می‌شود. مداح احمد واعظی و سخنران شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان هم حجت الاسلام مسعود عالی خواهد بود.

شبکه آموزش از امامزاده محمد هلال بن علی علیه السلام آران و بیدگل مراسم دومین شب قدر را پخش می‌کند. قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه خوانی نیز توسط عباس حیدرزاده و مراسم احیا و سخنرانی توسط حجت‌الاسلام هادی محمدپور روی آنتن می‌رود.

شبکه افق مراسم شب بیست و یکم را از هیأت حسینیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها میدان سپاه با مرثیه خوانی و قرائت دعای جوشن کبیر توسط علی قربانی، غلامرضا قاسمیان و سلیمی و سخنرانی آیت‌الله جاودان پخش می‌کند.

شبکه امید مراسم شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان را از مسجد مقدس جمکران روی آنتن می‌برد. قرائت دعای جوشن کبیر توسط محمدرضا غلامرضازاده و سخنرانی و مراسم احیا توسط آیت الله میرباقری انجام می‌شود.

شبکه سلامت از حرم مطهر امام رضا‌ علیه السلام، رواق حضرت زهرا، مراسم شب احیا و شب شهادت امام علی علیه السلام را با مترجم (رابط ناشنوایان) پخش می‌کند. سخنران حجت الاسلام راشد یزدی و مداح هم امیر عارف خواهد بود.

شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان

شبکه یک سیما مراسم شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان و سومین شب قدر را از حرم مطهر امام رضا‌ علیه السلام و صحن پیامبر اعظم پخش می‌کند. دعای جوشن کبیر و مرثیه سرایی توسط حاج احمد واعظی و مصطفی موسوی انجام خواهد شد. سخنرانی و مراسم احیاء را هم حجت الاسلام مسعود عالی انجام خواهد داد.

شبکه دو سیما پوشش مراسم شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان را از حرم حضرت معصومه سلام الله علیها و دعای جوشن کبیر را با نوای مهدی سلحشور پخش می‌کند. سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام آیت‌الله میرباقری به روی آنتن شبکه دو می‌رود.

شبکه سه سیما قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه خوانی را با نوای میثم مطیعی در شب بیست و سوم، از آستان مقدس امامزاده قاضی الصابر علیه‌السلام روی آنتن می‌برد. همچنین مراسم احیا از حسینیه همدانی‌ها با سخنرانی حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان پخش می‌شود.

شبکه چهار سیما مراسم شب بیست و سوم ماه مبارک را از مسجد مقدس جمکران با قرائت دعای جوشن کبیر و با نوای عباس حیدرزاده برای شب زنده داران پخش می‌کند. سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام حجت‌الاسلام سیدحسین مومنی پخش می‌شود.

شبکه تهران از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی مراسم احیای شب بیست و سوم ماه رمضان را به روی آنتن می‌فرستد. قرائت دعای جوشن کبیر و مرثیه سرایی با نوای حسن شالبافان پخش می‌شود. سخنرانی و مراسم احیا هم توسط حجت الاسلام حسینی خراسانی انجام می‌سود.

شبکه قرآن و معارف مراسم احیاء سومین شب را از مصلای امام خمینی با نوای محمدحسین سعیدیان، مهدی قربانعلی و محمدرضا پورزرگری پخش می‌کند. مداح احمد نیکبختیان و سخنران هم حجت‌الاسلام مهدی ماندگاری است.

شبکه آموزش از حرم حضرت احمدبن موسی (شاهچراغ) علیه السلام مراسم سومین شب قدر را پخش می‌کند. قرائت دعای جوشن کبیر، مرثیه خوانی و مداحی نیز توسط مهدی سروری و مراسم احیا و سخنرانی توسط حجت الاسلام سیّدشرف الدین ملک حسینی روی آنتن می‌رود. همچنین قرائت دعای ابوحمزه با نوای حمید رمضان پور پخش می‌شود.

شبکه افق مراسم شب بیست و سوم را از هیأت حسینیه فاطمه الزهرا میدان سپاه با مرثیه خوانی و قرائت دعای جوشن کبیر توسط علی قربانی، غلامرضا قاسمیان و سلیمی و سخنرانی آیت‌الله جاودان پخش می کند.

شبکه امید مراسم شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان را از حرم حضرت ابراهیم بن موسی بن جعفر علیه السلام شهر اصفهان روی آنتن می‌برد. قرائت دعای جوشن کبیر توسط امید ابراهیمی، حسن نریمانی و مجتبی صادقی و مرثیه خوانی با نوای محمدرضا طالبی پخش می‌شود. سخنرانی و مراسم احیا توسط حجت الاسلام مرتضوی و محمدجواد صادقی انجام می‌شود.

شبکه سلامت از حرم مطهر امام رضا‌ علیه السلام مراسم شب احیای شب بیست و سوم را با مترجم (رابط ناشنوایان) پخش می‌کند. سخنران هم حجت‌الاسلام حیدری کاشانی و مداح هم علی برادران خواهد بود.