تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : یادداشت
لینک : econews.ir/5x3652629
شناسه : 3652629
تاریخ :
یادداشت معاون وزیر صمت؛ شعار سال ، درک درست از واقعیات کشور است اقتصاد ایران: معاون وزیر صمت با بیان اینکه شعار سال درک درستی از واقعیت‌های کشور است گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری باید مانع زدایی در بخش تولید و مشارکت مردم صورت گیرد.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران به نقل از سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران؛ فرشاد مقیمی در نشست هم اندیشی جهت تحقق شعار سال 1403 که با حضور معاونان و مدیران این سازمان برگزار شد با اشاره به اینکه شعار سال مبتنی بر دو بخش جهش تولید و مشارکت مردم است، گفت: در حوزه سیاست گذاری در قالب دستورالعمل‌ها و مقررات باید با مشارکت مردم و نمایندگان آنها از جمله اتاق‌های اصناف، خانه صمت، اتاق‌های بازرگانی و تعاون، انجمن‌ها و تشکل‌ها کار را جلو ببریم.
 
معاون وزیر صمت با بیان اینکه شعار سال درک درستی از واقعیت‌های کشور است و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری باید مانع زدایی در بخش تولید و مشارکت مردم صورت گیرد، اضافه کرد: در این حوزه نیاز به تدبر و تفکر بیشتر برای ارائه روش‌های عملیاتی و مدرن است و باید شرایط و بستر مناسب را فراهم آوریم تا اتفاقات خوبی در حوزه تحقق شعار سال بیفتد.
 
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: راه اندازی شورا‌های مشورتی در حوزه‌های مختلف از جمله صنایع کوچک، فنی و ... منجر به مشارکت مردم در جهت جهش تولید است.

مقیمی با اشاره به فراخوان ایجاد نیروگاه خورشیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی افزود: مردم باید به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای حوزه‌های مختلف از جمله زیرساخت‌ها، برق، آب، ایمنی HSC، شهرک‌های غیردولتی و تمام موارد مرتبط با سازمان متبوع ما مشارکت داشته باشند که این مدل مشارکت باید تعریف و عملیاتی گردد تا شاهد تحقق جهش تولید باشیم.
 
واگذاری زمین به شرکت‌های تعاونی، انعقاد تفاهمنامه‌های مختلف با کشور‌های خارجی، استفاده از زیرساخت‌های موجود، ارائه مشوق‌های ویژه به واحد‌های صادرات محور، نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان، فعال‌سازی کنسرسیوم‌های صادراتی از جمله مهم‌ترین پیشنهادات هر یک از معاونان و مدیران سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران درباره تحقق شعار سال "جهش تولید با مشارکت مردم" در این جلسه بوده است.
 
همچنین در این نشست بر فعال سازی ظرفیت‌های شهرک‌های غیر دولتی و مناطق کمتر برخوردار، نوسازی و بازسازی صنایع، رفع نیاز‌های فناورانه، شبکه سازی و حمایت از خوشه‌های صنعتی، توجه به تامین برق با استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر، استفاده از ظرفیت صندوق‌های مختلف برای حمایت از جهش تولید، تولید بدون کارخانه، رفع مسائل مختلف صنعتگران در حوزه بیمه مالیات و همچنین روش‌های نوین تامین مالی تاکید شد.
 
ایجاد بازار‌های جدید و ورود به بازار‌های هدف جهانی، تامین مالی از طریق جذب سرمایه‌های سرگردان مردمی، حمایت از مشارکت مردم در بخش تولید، آسیب شناسی واحد‌های صنعتی برای تامین مواد اولیه، حمایت بیش از پیش از بخش خصوصی، استفاده از روش‌های نوین و روز دنیا از دیگر موارد مطروح در این نشست بوده است.