تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3652606
شناسه : 3652606
تاریخ :
تولید صنعتی آنتی‌ ژن غیر فعال شده در کشور اقتصاد ایران: رئیس مرکز ملی تشخیص آزمایشگاه‌های سازمان دامپزشکی از تولید صنعتی آنتی‌ ژن غیر فعال شده در کشور خبر داد.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران  ، "عادل حقیقی" رئیس مرکز ملی تشخیص آزمایشگاه‌های این سازمان اعلام کرد: تولید آنتی ‌ژن غیر فعال شده (H5N8) در سطح صنعتی سه هزار ویال از آنتی ژن آنفلوانزا برای آزمون HIدر حجم 1ml از بذر ویروس تهیه شده در داخل کشور (سال 1399 ) طراحی و تولید شده است .

وی با بیان اینکه برنامه ریزی صورت گرفته با رویکرد تولید سه هزار ویال در سه مرحله هزارتایی افزود: درمرحله اول این طرح هزار ویال آنتی ژن (H5N8) با آرم سازمان دامپزشکی کشور(IVO)، مرکز ملی تشخیص ( NRLASD) و مشخصات محصول تولید شده جهت استفاده در فروردین ماه 1403تولید شده است. تمام سه هزار ویال طبق برنامه ریزی انجام شده تا پایان خرداد ماه 1403 تولید و در اختیار سازمان دامپزشکی کشور قرار خواهد گرفت تا در پایش های منظم گله های اجداد، مادر، گوشتی و تخمگذار کل کشور مورد بهره برداری قرار گیرد.

حقیقی با بیان اینکه در دومین تجربه تولید این آنتی‌ژن، از تجربه دوره نخست در سال 1399 استفاده گردیده است افزود: آنتی ژن ها در تخم مرغ های SPF تولید شده اند که علاوه بر تیتر بالا دارای کیفیت مشابه نمونه خارجی هستند، به این منظور پنل گذاری مخصوص خلوص آنتی ژن و همچنین بررسی غیر فعال شدن ویروس آنفلوانزا H5N8 موجود در آنتی ژن، طبق استاندارد های بین المللی انجام شده است. لذا با تلاش بسیار زیاد یک محصول سالم و ایمن تولید گردیده است.

در پایان، رئیس مرکز ملی تشخیص آزمایشگاه‌های سازمان دامپزشکی کشور در خصوص این تولید تصریح کرد: این مهم با همکاری کارشناسان مرکز ملی تشخیص و مساعدت معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور دست یافتنی شده است.