تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سیاست
لینک : econews.ir/5x3652444
شناسه : 3652444
تاریخ :
دستور پوتین برای رسیدگی به ابعاد حادثه تالار کروکوس اقتصاد ایران: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه دستور رسیدگی به ابعاد حادثه تالار شهر کروکوس در حومه مسکو را صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه شامگاه جمعه اعلام کرد: رئیس جمهوری روسیه در اولین دقایق از تیراندازی در تالار شهر کروکوس از این اتفاق مطلع شد و دستورالعمل های لازم را صادر کرد.

دیمتیری پسکوف اظهار داشت: رئیس جمهور دائماً اطلاعاتی در مورد آنچه اتفاق می افتد و اقدامات انجام شده از طریق همه خدمات مربوطه دریافت می کند، رئیس جمهور تمام دستورالعمل های لازم را داده است.

تیراندازی در سالن کنسرت شهر «کروکوس» به کشته شدن دست‌کم ۴۰ نفر منجر شده است.
به گزارش اسپوتنیک، سرویس امنیتی روسیه کشته شدن ۴۰ نفر و زخمی شدن بیش از ۱۴۰ نفر در حمله تروریستی به تالار کنسرت «کروکوس سیتی» در نزدیکی مسکو را تائید کرد.
این سازمان امنیتی روس افزود: سرویس‌های ویژه عملیات، جستجوی عملیاتی را در مورد حادثه تروریستی در سالن کنسرت کروکوس انجام می‌دهند.
یک شاهد عینی در گفت وگو با اسپوتنیک اعلام کرد که که پس از شلیک گلوله‌ها از سوی افرادی با لباس شبه نظامی و پرتاب نارنجک از سوی آنها، آتش سوزی در ساختمان کروکوس آغاز شد.
به گفته این شاهد عینی، سپس افراد حاضر در سالن برای فرار از تیراندازی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در آنجا دراز کشیدند و پس از آن شروع به خزیدن کردند که بسیاری از آنها موفق شدند از سالن خارج شوند اما حدقل یکصد نفر در سالن محبوس شده‌اند.
وزارت بهداشت منطقه مسکو نیز به اسپوتنیک گفت که در حال حاضر بیش از ۵۰ تیم آمبولانس به منطقه حادثه برای ارائه خدمات پزشکی به همه نیازمندان اعزام شده‌اند.
وزارت شرایط اضطراری مسکو نیز با اعلام اینکه کار برای نجات افراد از پشت بام ساختمان با استفاده از مکانیزم‌های بالابر در حال انجام است، گفت: تاکنون حدود یکصد نفر توسط آتش نشانان از کروکوس خارج شدند.