تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x3652434
شناسه : 3652434
تاریخ :
امکان خودکفایی در تولید گندم با توجه به بارش های خوب اقتصاد ایران: معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: امسال بارش‌های خوبی در کشور داشتیم و اگر به تغذیه محصولات و مبارزه با آفات توجه شود می‌توانیم در تولید گندم به خود کفایی برسیم.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،علیرضا مهاجر، معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به آفات زراعی گفت: قطعا زنگ زرد همه جای کشور شبیه هم است و بیماری های لک برگی و فوزاریم در گندم فراوان است و کشاورزان باید توجه داشته باشند مبارزه با بیماری‌ها اصل نخست عملکرد خوب و زیاد محصولات کشاورزی است و اگر  کشاورزان عملکرد زیاد می‌خواهند حتما باید به  تغذیه خوب و مبارزه به موقع با بیماری‌ها و آفات در گندم و جو  توجه کنند.


مهاجر افزود: در کلزا هم مبارزه با فوما و اسکلروتینیایی و شته مومی و دادن تغذیه مخصوصا سولفات آمونیوم به کلزا و کلر و پتاسیم به گندم و جو می‌تواند کمک زیادی به افزایش عملکرد آنها بکند.

او با بیان اینکه امسال بارش‌های خوبی در کشور داشتیم گفت: اگر به تغذیه محصولات و مبارزه با آفات توجه شود می‌توانیم شاهد افزایش 30 درصدی محصولات باشیم و در گندم هم به خود کفایی برسیم.