تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سلامت
لینک : econews.ir/5x3652147
شناسه : 3652147
تاریخ :
معدوم‌سازی ۵۰۰ تُن غذای فاسد در طرح سلامت نوروزی اقتصاد ایران: مسئول اجرای طرح سلامت نوروزی از معدوم‌سازی حدود ۵۰۰ تُن مواد غذایی فاسد در قالب این طرح خبر داد.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، جعفر میعادفر در جلسه بررسی طرح سلامت نوروزی که در ستاد سازمان اورژانس کشور و با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد, گفت: از چندماه پیش هماهنگی‌های درون و برون سازمانی با معاونت‌های وزارت بهداشت و سازمان‌های مرتبط با حوزه سلامت جهت ارائه خدمات مطلوب به مسافران در ایام نوروز انجام شده است.

وی افزود: از 24 اسفندماه و همزمان با اجرای طرح سلامت نوروزی، در اورژانس پیش بیمارستانی، بیش از 204 هزار تماس برقرار و منجر به 116 هزار مورد بستری و انجام حدود 8 هزار عمل اورژانسی شده است.

رئیس سازمان اورژانس کشور بیان کرد: تیم‌های بهداشتی که فعالیت خود را از 15 اسفند شروع کرده‌اند تا روز گذشته حدود 462 هزار مورد بازدید از رستوران‌ها، هتل‌ها و مراکز اقامتی داشته‌اند و حدود 500 تُن مواد غذایی فاسد، معدوم و هزار و 500 مورد پلمپ نیز صورت گرفته است که همه این اقدامات نشان‌دهنده نظارت‌های جدی است.

میعادفر ادامه داد: امیدواریم بتوانیم خدمات مطلوبی را در ایام نوروز به مردم ارائه دهیم و از مردم نیز می‌خواهیم در سفرهای نوروزی به توصیه‌های اورژانس برای کاهش حوادث ترافیکی، توجه ویژه داشته باشند.