تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x3651896
شناسه : 3651896
تاریخ :
بدهی ۲۰۰۰ میلیارد تومانی ماهان به شهر فرودگاهی امام اقتصاد ایران: مدیرعامل شهر فرودگاهی امام با بیان اینکه شرکتهای هما، ماهان، تابان و آسمان بیشترین بدهی را به ما دارند،گفت: میزان واردات از شهر فرودگاهی امام ۹.۵ میلیارد دلار است.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، سعید چلندری در نشست خبری با اشاره به اینکه یکی از مشکلات ما وصول مطالبات شرکتهای هواپیمایی است، اظهار کرد: به جز 4 شرکت با سایر ایرلاین ها تسویه حساب کرده ایم.

وی با اعلام اینکه چهار شرکت ایران ایر، ماهان، تابان و آسمان بیشترین بدهی را به شهر فرودگاهی دارند، افزود: ایران ایر حدود 1300 میلیارد تومان بدهی جاری و 1300 میلیارد تومان بدهی بابت اجاره امکان در اختیار به ما دارد.

وی ادامه داد: با دستور وزیر راه و شهرسازی قرار است بخشی از ابنیه های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در اختیار شهر فرودگاهی  قرار بگیرد که با این کار حدود 1300 میلیارد تومان (50 درصد) از بدهی های ایران ایر تهاتر می شود.

وی بیان کرد: هواپیمایی ماهان نیز 2000 میلیارد تومان بدهی به شهر فرودگاهی دارد که توافقاتی با این ایرلاین انجام شده و امیدواریم این بدهی به زودی تسویه شود.

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام بدهی تابان ایر و آسمان را به ترتیب 60 میلیارد تومان و 25 میلیارد تومان عنوان کرد.

چلندری همچنین کل واردات از شهر فرودگاهی امام را 9.5 میلیارد دلار در سال 1402 اعلام و اظهار کرد: میزان صادرات نیز حدود 600 میلیون دلار بوده است.