تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3651870
شناسه : 3651870
تاریخ :
کاهش سود تسهیلات مسکن از ۲۳ به ۱۸ درصد اقتصاد ایران: رئیس جمهور با توجه به کاهش سود تسهیلات مسکن از ۲۳ به ۱۸ درصد، گفت: امیدواریم با این مصوبه، کار ساخت واحد‌های مسکونی، سریع‌تر انجام شود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی، امروز شنبه در نشست شورای‌ عالی مسکن، با مؤثر دانستن پرداخت منظم و به‌ موقع تسهیلات بانکی در سرعت اجرای نهضت ملی مسکن، با توجه به یکی از مصوبات این نشست درباره کاهش سود تسهیلات مسکن از ۲۳ به ۱۸ درصد، ابراز امیدواری کرد با این مصوبه، کار ساخت واحد‌های مسکونی، سرعت بیشتری داشته باشد.

رئیس جمهور با تأکید بر رفع مشکل مسکن نیرو‌های مسلح در کنار دیگر اقشار مردم، سرعت کار و همکاری نیرو‌های مسلح برای ساخت خانه‌های سازمانی و شخصی را مطلوب دانست.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی اظهار داشت: صنعت مسکن، یکی از پیشران‌های اقتصاد است و رونق ساخت آن، موجب رونق بسیاری از بخش‌های تولیدی کشور می‌شود.
 
رئیس جمهور، اختصاص تسهیلات برای ساخت مسکن را کمک به رونق و رشد تولید دانست و تصریح کرد: دولت برای ارتقای شاخص آرامش خانواده‌ها و کمک به رونق تولید و رونق ساخت مسکن، همه توان خود را به میدان آورده است.
 
گفتنی است، امروز در این نشست، ۹ مصوبه برای سرعت بیشتر در اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن، تصویب شد.