تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : استانها
لینک : econews.ir/5x3651419
شناسه : 3651419
تاریخ :
بررسی چالش‌های پیش‌روی کسب و کارهای آذربایجان‌غربی اقتصاد ایران: دبیر کل فدراسیون مدیریت و مشاوران کسب و کار ایران با مشاوران کلینیک کسب و کار استان آذربایجان غربی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، طی نشستی که در روز یکشنبه بیستم اسفندماه ۱۴۰۲ در محل سالن جلسات شرکت شهرک‌های صنعتی استان آذربایجان‌غربی با حضور دکتر مجتبی مالکی، دبیر کل فدراسیون و دکتر شهسوار، مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان آذربایجان غربی ،  مهندس وحیدی معاونت صنایع کوچک اعضای هیئت امنا و مشاورین کلینیک کسب و کار استان برگزارشد ،  چالش‌های پیش‌روی کسب و کارهای استان آذربایجان‌غربی در سال ۱۴۰۳ مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

وی دراین دیدار تاکید کرد :  استان آذربایجان غربی با وجود پتانسیل‌های منحصر به فرد خود، نقش مهمی در تولید سیب، انگور و عسل کشور را عهده دار است.

دبیر کل فدراسیون مدیریت و مشاوران کسب و کار ایران افزود : این منطقه با نزدیکی به چهار کشور همسایه، عراق، ترکیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان، به عنوان یک قطب تجاری مهم در منطقه شناخته می‌شود.

وی تصریح کرد : در این سیاق، ضرورت استفاده از تخصص مشاورین و افزایش توانمندی‌های فعالان اقتصادی برای تبیین استراتژی‌های بازاریابی و صادراتی از اهمیت بالایی برخوردار است. از طرف دیگر، توجه به کاهش هزینه‌های راه‌اندازی و بهبود محیط کسب‌وکار نیز به عنوان یک راهکار مهم برای افزایش رقابت‌پذیری کسب‌وکارهای استان مطرح شد.

بنابه این گزارش ؛ در پایان این نشست صمیمی، مقرر گردید تفاهم‌نامه‌ی همکاری مشترک بین فدراسیون مدیریت و مشاوران کسب و کار ایران و کلینیک کسب و کار استان آذربایجان غربی تهیه و راه‌های همکاری متقابل با اتاق بازرگانی در دستور کار قرار گیرد.

این موافقت‌نامه می‌تواند گام مهمی در جهت تقویت همکاری بین بخش‌های مختلف اقتصادی باشد. این تدابیر و تصمیمات به منظور تحقق اهداف توسعه و پیشرفت اقتصادی استان آذربایجان غربی، به عنوان یکی از نقاط استراتژیک کشور، اقدام به تحولات مثبت و موثر در حوزه کسب‌وکار و اقتصاد این منطقه خواهد کرد.