تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3651200
شناسه : 3651200
تاریخ :
آغاز توسعه زیست­‌بوم «نوآوری شرکتی» در ۲۰ شرکت اقتصاد ایران: طرح توسعه زیست بوم نوآوری شرکتی با حمایت دفتر توسعه زیرساخت­‌های زیست­‌بوم نوآوری معاونت علمی در ۲۰ شرکت منتخب بزرگ آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، با توجه به ضرورت تقویت و توسعه زیست ­بوم نوآوری کشور و به منظور ساماندهی و حمایت هدفمند از نهاد‌های مستعد در شکل­‌گیری و توسعه کسب وکار‌های فناور، نوآور و دانش‌بنیان، طرح توسعه زیست بوم نوآوری شرکتی با همکاری پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف اجرا می­‌شود.

این طرح با هدف افزایش رقابت‌پذیری و نوآوری در صنایع بزرگ و تسریع در رشد زیست‌بوم شرکتی، توسعه و ارتقای زیست‌بوم نوآوری در شرکت‌های بزرگ در کشور اجرا خواهد شد.

با بهره‌گیری از مفهوم «نوآوری باز» و ارائه برنامه‌های حمایت شخصی‌سازی برای شرکت‌های منتخب، این طرح به تسهیل رشد اقتصاد دانش‌بنیان، ایجاد الگو‌های موفق در حمایت‌های این حوزه و بهره‌برداری از مزیت‌های رقابتی بازار می‌پردازد.

در این طرح با تمرکز بر زیست‌بوم شرکتی مجموعه‌های بزرگ، ظرفیت­‌ها و قوانین مرتبط به ویژه قانون جهش تولید دانش‌بنیان برای هریک از شرکت‌های هدف، استخراج و با در نظر گرفتن رویکرد توسعه نوآوری به شرکت پیشنهاد می­‌شود.

از دستاورد‌های این طرح می­‌توان به ایجاد زیست‌بومی جهت خلق فرصت‌های جدید، شکوفایی نوآوری و رسوخ فناوری در صنعت با بهره گیری از ظرفیت شرکت­‌های دانش بنیان و فناور اشاره کرد.