تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3650857
شناسه : 3650857
تاریخ :
سقوط ۷ درصدی ارزش سهام تسلا در بورس آمریکا اقتصاد ایران: در معاملات شب گذشته بورس آمریکا ارزش سهام تسلا به خاطر کاهش فروش در چین ۷ درصد سقوط کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، در معاملات شب گذشته بورس آمریکا ارزش سهام شرکت تولید خودروهای برقی تسلای آمریکا 7 درصد سقوط کرد.

دلیل افت ارزش سهام تسلا کاهش فروش این شرکت در بازار چین در ماه فوریه بوده که دلیل آن هم تعطیلات سال نوی چینی عنوان شده است.

دلیل تأثیر زیاد آمارهای مربوط به فروش خودرو در چین بر سهام تسلا این است که این اتفاق در حالی رخ داده که این شرکت آمریکایی در بازار جهانی با کاهش تقاضا و افزایش رقابت روبرو است.

شرکت خودروسازی تسلا در ماه فوریه سال جاری تنها 60 هزار دستگاه خودرو در بازار چین فروخت که نسبت به فوریه سال گذشته 19 درصد کمتر بوده و کمترین میزان از دسامبر سال 2022 بوده است.

کارخانه تسلا در شانگهای چین حدود نیمی از بار تولید این شرکت را بدوش می‌کشد.

ارزش سهام تسلا در معاملات شب گذشته با کاهش 7.2 درصدی به 188 دلار و 14 سنت رسید که نسبت به ابتدای سال جاری هم 24 درصد کاهش داشته است.

در مسیر تقابل با افزایش رقابت به خصوص از سوی برخی شرکت‌های چینی و کاهش تقاضا، شرکت تسلا دست به کاهش قیمت برخی مدل‌های خود و ارائه مشوق‌های خرید به مشتریان زده است.