تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3650109
شناسه : 3650109
تاریخ :
دلایل ورود بیت‌ کوین به کانال ۶۰ هزار دلاری اقتصاد ایران: بیت کوین طی روزهای اخیر به چند دلیل و بعد از حدود سه سال از کانال ۶۰ هزار دلاری هم عبور کرد و معامله گران برای آینده منتظر چند گزارش هستند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،  بیت کوین دارایی محبوب بازار کریپتو در روزهای اخیر با یکه‌تازی، توجه سرمایه‌گذاران و معامله‌ گران را جلب کرده و بعد از ورود به کانال ۶۴‌ هزار دلاری در محدوده ۶۱ هزار دلاری نوسان دارد. آخرین معامله این رمز ارز در کانال ۶۰ هزار دلاری مربوط به ۱۲ نوامبر ۲۰۲۱ بود.

بر اساس این گزارش به گفته اقتصاددانان بر‌جسته، پس از اینکه حجم معاملات روزانه صندوق‌های ETF به بیش از ۲ میلیارد دلار رسید دولت آمریکا حدود ۹۲۲ میلیون دلار از بیت‌کوین‌های ضبط‌شده از بیت فینکس از سال ۲۰۱۶ را به بازار عرضه کرد و موجب روند نزولی این دارایی پس از ۲۸ فوریه شد اما هجوم متقاضیان منجر به روند صعودی شد.

از سوی دیگر کاهش درآمد ماینرها و کاهش عرضه، زمینه ساز رشد قیمت بین کوین شد. 

طبق پیش بینی برخی اقتصاددانان، چشم‌انداز بازار کریپتو در بلند‌مدت همچنان مثبت است و بیت‌کوین پیش از رویداد هاوینگ، رکوردهای قیمتی جدید را به ثبت خواهد رساند. در این میان تغییر سیاست‌های پولی آمریکا، گزارش‌های اقتصادی و اخبار غیرمنتظره از سوی صندوق‌های ETF روند قیمتی این دارایی را تحت‌تاثیر قرار خواهد داد اما برای درک بهتر روند قیمت آن باید تا نشست کمیته فدرال رزرو و انتشار گزارش تورمی و مشاغل آمریکا در ماه مارس منتظر ماند.