تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3649971
شناسه : 3649971
تاریخ :
مدیرکل دفتر سازمان توسعه تجارت غرب آسیا: سوریه بازار خوبی برای صادرات کالاهای ایرانی است اقتصاد ایران: مدیرکل دفتر سازمان توسعه تجارت غرب آسیا، گفت: سوریه سالانه یک میلیارد دلار صادرات و ۵ میلیارد دلار واردات دارد که شرایط مناسبی را برای تجارت با این کشور فراهم کرده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،  عبدالامیر ربیحاوی در همایش معرفی فرصت‌های اقتصادی ورود به بازار سوریه، اظهار کرد: سوریه از کشورهای همسو با ایران است و تلاش می‌شود که فصل جدیدی از تجارت با این کشور داشته باشیم.

وی افزود: 15 کشور همسایه در اولویت فعالیت‌های تجاری با ما قرار دارند که سوریه نیز در میان آنها قرار دارد.

مدیرکل دفتر سازمان توسعه تجارت غرب آسیا تصریح کرد: سوریه در جنگ تحمیلی نیز با جمهوری اسلامی ایران همراه بود و همراهی‌های لازم را به عمل آورد. همچنین ما قرابت‌های دینی - مذهبی نیز با یکدیگر داریم که می‌توان آن را از موهیت‌های تعامل دو کشور برشمرد.

ربیحاوی گفت: با توجه به سفر سال گذشته رئیس جمهور ایران به سوریه که همراه با یک هیئت بلندپایه اقتصادی بود در شکل‌دهی روابط دو کشور نقش مهمی داشت و منجر به موضوعات مهم و توافقات زیادی شد که می‌توان به مسائل حمل و نقل جاده‌ای، انتقالات مالی - گمرکی و ترانزیتی اشاره کرد.

وی ادامه داد: سازمان توسعه تجارت به عنوان متولی تجارت خارجی کشور تلاش می‌کند که با هماهنگی کمیسیون‌ هماهنگی اقتصادی میان دو کشور، توسعه همکاری‌های اقتصادی را در دستور کار قرار بدهد.

مدیرکل دفتر سازمان توسعه تجارت غرب آسیا عنوان کرد: یکی از مهمترین روش‌های ورود به بازار سوریه، حضور در نمایشگاه‌های این کشور بوده که اکنون نیز شرایط آن فراهم شده است.

ربیحاوی ادامه داد: سوریه یک میلیارد دلار صادرات و 5 میلیارد دلار واردات دارد که شرایط مطلوبی برای حضور فعالان اقتصادی ایران فراهم شده است.

وی تاکید کرد: تجار ایرانی فرصت تجارت مجدد از بندر لاذقیه سوریه را دارند زیرا این بندر امکان دسترسی به شمال آفریقا و کشورهای همسایه سوریه را فراهم می‌کند.