تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سلامت
لینک : econews.ir/5x3649966
شناسه : 3649966
تاریخ :
وزیر بهداشت: ۱.۵ میلیون بیمار خارجی برای درمان به ایران آمدند اقتصاد ایران: وزیر بهداشت با بیان این که در سال گذشته ۱.۵ میلیون نفر گردشگر سلامت وارد کشور شده است؛ گفت: امروزه ۳۰۰ مرکز درمانی کشورمان می‌توانند به بیماران خارجی خدمات درمانی ارائه کنند.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، بهرام عین‌اللهی امروز در نخستین همایش بین‌المللی سلامت خانواده با بیان این که در سال گذشته 1.5 میلیون نفر گردشگر سلامت وارد کشور شده است، اظهار کرد: تعداد مراکز درمانی کشور که مجوز پذیرش گردشگر سلامت داشته‌اند دو برابر شده و امروزه 300 مرکز درمانی کشورمان می‌توانند به بیماران خارجی خدمات درمانی ارائه کنند.

ارتقای نسخه‌نویسی الکترونیک به 90 درصد

وی با اشاره به ارتقای وضعیت پرونده الکترونیک سلامت در دولت سیزدهم افزود: در ابتدای کار دولت سیزدهم 10 درصد نسخ الکترونیک بود اما امروزه این آمار به بالای 90 درصد رسیده است و تمام مراکز بهداشتی دارای پرونده الکترونیک هستند که تمام اطلاعات ثبت و تجزیه و تحلیل می‌شود.

مذاکره با وزرای بهداشت 20 کشور مختلف

وی اضافه کرد: یکی از اهدافی که در این دولت وجود داشت ارتقای دیپلماسی سلامت با کشورهای دوست بوده است؛ با 20 نفر از وزرای بهداشت کشورهای مختلف مذاکره دوجانبه داشته‌ایم و بسیاری از توافقات انجام شده باعث شده تا دارو و تجهیزات پزشکی تولید ایران در سایر کشورها مانند سوریه و عراق و آمریکای جنوبی به رسمیت شناخته شود.

عین‌اللهی با بیان این که امروزه قوی‌ترین حوزه سلامت منطقه به اذعان سازمان‌های بین المللی و سازمان جهانی بهداشت، مربوط به جمهوری اسلامی ایران است؛ ادامه داد:‌ کشور ما علاوه بر کنترل بیماری‌های واگیر بسیار موفق بوده و در کشور کمتر می‌توانید فلج اطفال یا بیماری‌های مسری را مشاهده کنید و همه درمان‌های فوق تخصصی با دستگاه‌های پیشرفته در داخل کشور انجام می‌شود.

تحصیل 7000 دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های علوم پزشکی

وی گفت: امروزه نزدیک به 7000 دانشجوی خارجی از کشورهای مختلف در دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران در حال تحصیل هستند.

تولید 99 درصد داروها در داخل کشور

وزیر بهداشت با اشاره به این که 99 درصد داروهای موردنیاز در داخل کشور تولید می‌شود، گفت: 50 درصد مواد اولیه دارو را نیز در داخل کشور تولید می‌کنیم که با همت شرکت‌های دانش بنیان این میزان تولید افزایش خواهد یافت؛ همچنین 40 درصد تجهیزات پزشکی موردنیاز در داخل تولید می‌شود.

فعالیت 1400 شرکت دانش‌بنیان

عین‌اللهی با بیان این که تعداد شرکت‎های دانش بنیان در دولت سیزدهم به 1400 شرکت افزایش یافته است، بیان کرد: حدود 15 پارک علم و فناوری در کشور ایجاد کرده‌ایم.