تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سلامت
لینک : econews.ir/5x3649768
شناسه : 3649768
تاریخ :
پیکانپور مطرح کرد؛ توسعه همکاری های دارویی ایران و روسیه اقتصاد ایران: مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، به تشریح مهم ترین برنامه های مشترک با روسیه در حوزه دارو پرداخت.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، محمد پیکان‌پور گفت: برای همکاری با روسیه تنظیم برنامه عملیاتی پیشنهاد شده که بر اساس آن عنوان فعالیت‌ها، مسئول انجام فعالیت‌ها، شاخص‌های اجرایی و زمانبندی آن آماده شده که مستلزم حمایت‌های کلان اعم از مالی و اجرایی است.

وی با اشاره به برگزاری نشست‌های متخصصان کشور به منظور توسعه زمینه همکاری با روسیه، اظهار داشت: بانک‌هایی که باید فعالیت طرفین را ضمانت کنند، مشوق‌ها، فعالین صنعت دو طرف، لیست داروهایی که بین دو طرف قابلیت همکاری دارد و فهرست خدمات قابل اشتراک گذاری و مراکز مورد اعتماد دو طرف مشخص شده است که پس از انعقاد موافقتنامه قابل ارائه خواهد بود.

پیکانپور، ضمن برشمردن قابلیت‌های سامانه تیتک در زمینه رصد زنجیره تأمین دارو از ابتدا تا انتها، افزود: در صورت اتصال این سامانه به سامانه متناظر روسیه بستر همکاری‌ها را می‌توان تسریع کرد.

پیشنهاد تشکیل کارگروه مشترک برای بازبینی در جزئیات عملیاتی به صورت هر دو هفته یک بار و تسریع در اجرای همکاری‌ها، از جمله پیشنهادهای دیگر مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو بود.