تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : ورزش
لینک : econews.ir/5x3649765
شناسه : 3649765
تاریخ :
مسابقات جام جهانی امارات؛ محسن بختیار با شکستن رکورد آسیا طلایی شد اقتصاد ایران: ملی پوش وزنه برداری جانبازان و توان یابان کشورمان در رقابت‌های جام جهانی امارات موفق به کسب مدال طلا و مدال برنز مجموع شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،  رقابت‌های جام جهانی وزنه برداری به میزبانی کشور امارات در حال برگزاری است و محسن بختیار نخستین نماینده کشورمان در دسته ۵۹ کیلوگرم امروز به روی تخته رفت و در حرکت اول توانست وزنه ۱۸۶ کیلوگرم را مهار کند. نماینده کشورمان در حرکت دوم با مهار وزنه ۱۹۶ کیلوگرم رکورد آسیا را شکست و توانست با این وزنه به مدال طلا مسابقات دست پیدا کند. بختیار در حرکت سوم خود از مهار وزنه ۱۹۸ کیلوگرم بازماند.
ملی پوش کشورمان همچنین در مجموع موفق به کسب مدال برنز شد.

مهدی صیادی و احمد امین زاده در دسته مثبت ۱۰۷ کیلوگرم دیگر نمایندگان کشورمان هستند که امروز با حریفان خود به رقابت می‌پردازند.

رقابت‌های جام جهانی وزنه برداری با حضور ۱۸۳ ورزشکار (۱۰۷ مرد و ۷۶ زن) از ۳۲ کشور جهان به میزبانی امارات از دهم تا چهاردهم اسفند ماه برگزار می‌شود.این مسابقات یکی از رویدادهای مسیر کسب سهمیه برای بازی‌های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ است.

پس از این رویداد نمایندگان کشورمان می‌بایست در مسابقات جام جهانی گرجستان که به میزبانی تفلیس و در خرداد ماه سال آینده برگزار می‌شود شرکت کنند تا پس از این رویداد تکلیف نهایی سهمیه‌های ایران در رشته وزنه برداری برای بازی‌های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ مشخص شود.