تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3649748
شناسه : 3649748
تاریخ :
تاکید بر افزایش همکاری‌ فناورانه بین ونزوئلا و ایران اقتصاد ایران: رئیس مرکز تعاملات علم و فناوری با تاکید بر ضرورت افزایش همکاری‌های فناورانه بین ونزوئلا و ایران، همکاری با این کشور را راهبردی و بلند مدت دانست.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،  مدیران شرکت مخابرات ونزوئلا که به منظور بررسی و بازدید از مراحل انجام کار قرارداد منعقده با شرکت توسعه مراکز داده‌ای نوین (MDC) به ایران سفر کرده اند با امیر حسین میرآبادی، رئیس مرکز تعاملات علم و فناوری دیدار کردند.

آقای میرآبادی تلاش ایران در این همکاری را در جهت تقویت توان فناوری ونزوئلا دانست و تصریح کرد: می‌خواهیم یک شریک قدرتمند برای ونزوئلا در حوزه فناوری باشیم و امیدواریم این ارتباط و قرارداد، پلی ارتباطی برای حضور گروهی از شرکت­های دانش‌بنیان و فناور در ونزوئلا باشد.

در ادامه این دیدار، مدیرعامل شرکت داده پردازی نوین نیز بر بهره گیری از توان دیگر شرکت­های دانش­ بنیان در تامین تجهیزات تاکید کرد.

مارکانو، مدیرکل برنامه ریزی و توسعه فناوری مخابرات ونزوئلا نیز ضمن ابراز خشنودی از بازدید‌هایی که طی این سفر از زیرساخت­های فناوری ایران داشته است به توان بالای ایران در حوزه فناوری اشاره و ابراز امیدواری کرد: مخابرات ونزوئلا نیز باید بتواند با استفاده از توانمندی شرکت­های ایرانی نوسازی و تجهیز شود.

وی هدف از این سفر را که با جمعی از کارشناسان و مدیران ارشد مخابرات ونزوئلا صورت گرفته است، برنامه­ ریزی در جهت توسعه زیرساخت ­های ونزوئلا در راستای برنامه ۲۰۳۰ نوسازی مخابرات کشورش عنوان کرد.