تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3648839
شناسه : 3648839
تاریخ :
کاهش قیمت جهانی طلا با افزایش ارزش دلار اقتصاد ایران: قیمت جهانی طلا به خاطر افزایش ارزش دلار پایین آمده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران  به نقل از رویترز، بالا گرفتن تنش‌ها در خاورمیانه، همچنان از قیمت طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن حمایت می‌کند.
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۳ درصد کاهش به ۲۰۳۴ دلار و ۷۶ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش ۰.۳۳ درصدی به ۲۰۴۲ دلار و ۷۰ سنت رسیده است.


بالا رفتن ارزش دلار قیمت طلا را پایین آورده، اما نگرانی در مورد تنش‌های ژئوپلیتیکی همچنان تقاضا برای این فلز گرانبها را به عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن در سطح بالایی نگه داشته است.

احتمال به تعویق افتادن روند کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا به خاطر بالا بودن شاخص تورم، قیمت دلار را بالا نگه می‌دارد و بر قیمت طلا تاثیر می‌گذارد. افزایش ارزش دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارز‌های دنیا گرانتر می‌کند.
تمرکز شرکت‌کنندگان بازار در حال حاضر به شاخص هزینه‌کرد مصرف فردی معطوف شده که شاخص مورد علاقه فدرال رزرو برای تعیین نرخ بهره است و قرار است در روز سه‌شنبه منتشر شود.
کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو آمریکا هفته گذشته گفت هیچ عجله‌ای برای پایین آوردن نرخ بهره وجود ندارد و و این اتفاق قبل از ماه ژوئن نخواهد افتاد.
بازار‌ها حالا ۶۸ درصد احتمال می‌دهند نرخ بهره برای اولین بار در ماه ژوئن کاهش یابد. پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.
در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۵۱ درصد کاهش به ۲۲ دلار و ۸۲۸ سنت رسید.