تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سیاست
لینک : econews.ir/5x3648504
شناسه : 3648504
تاریخ :
سخنگوی شورای وحدت اصولگرایی: ظلم است بگوییم انتخابات مهندسی شده است اقتصاد ایران: سخنگوی شورای وحدت اصولگرایی گفت: انتخابات در ایران واقعی است و ظلم است که بگوییم انتخابات مهندسی شده است و رأی مردم بی‌تأثیر است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،  منوچهر متکی سخنگوی شورای وحدت اصولگرایی و دبیر کل کانون اسلامی فارغ التحصیلان شبه قاره هند، در چهارمین همایش سراسری اعضای مجمع اسلامی دانشگاه آموختگان ایرانی خارج از کشور پیرامون انتخابات ۱۱ اسفند، گفت: مناسبت‌های انقلاب اسلامی در کشور ما با تعبیر یوم الله شناسانده شده است. اینها روزهای مهمی است که حوادث مهم در تاریخ انقلاب اسلامی رخ داده است، یا بنا است رخ داده شود و حماسه‌ای آفریده شود.

وی افزود: انتخابات تکرار حضور مردم است و ایران از ۱۱۷ سال پیش تجربه قانون نویسی بعد از مشروطیت را دارد که به مرور این حق ایجاد شده در سایه مشروطیت بوده است که متأسفانه در دوره پهلوی عملاً انتخابی در آن صورت نمی‌گرفت.

سخنگوی شورای ایتلاف بیان کرد: آخرین انتخابات مجلس سال ۱۳۵۳ در زمان شاه برگزار شد که آن زمان بنده معلم بودم و در شهرمان این نکته به یک باور جدی تبدیل شده بود که نماینده‌ها در دربار انتخاب شدند و همان‌ها از صندوق خارج می‌شوند، لذا مردم باور نداشتند که انتخابشان تأثیرگذار است، در نتیجه مردم حق رأی به معنای واقعی کلمه و تعیین کننده سرنوشت را نداشتند.

وزیر سابق خارجه کشورمان تاکید کرد: امام با انقلاب اسلامی این حق را به مردم ایران بازگرداند و مردم صاحب حق برای رأی دادن و تشکیل دولت خود شدند و سازه‌های نظام مستقیم و غیر مستقیم به واسطه آرای مردم شکل می‌گیرد.

سخنگوی شورای وحدت در ادامه تاکید کرد: در ۴۵ سال گذشته هم به طور واقعی در ایران انتخابات اتفاق افتاده و در انتخابات گذشته خروجی‌های متفاوت و متضادی را دیدیم و در دوره‌های مختلف انتخاب‌هایی صورت گرفته است که در حد بسیار وسیع با هم متفاوت بوده است، به گونه‌ای که اصلاح طلبان، اصولگرایان و میانه‌روها هر کدام در دوره‌ای مسؤولیت حکمرانی در کشور را بر عهده گرفتند و این گوناگونی دولت‌ها نشان می‌دهد که انتخابات در ایران واقعی است و ظلم است که بگوییم انتخابات مهندسی شده است و رأی مردم بی‌تأثیر است.

متکی با بیان آنکه بر اساس رأی مردم در انتخابات، نتایج مشخص می‌شود، گفت: شاهد بودیم با رأی مردم پس از یک دولت اصولگرا یا میانه‌رو در سال ۷۶، یک دولت اصلاح طلب روی کار آمد. همچنین در آخر دولتی اصلاح طلب، یک دولت اصولگرا روی کار آمد و این موضوع در دولت‌های مختلف تکرار شده است.

متکی گفت: انتخابات در ایران یک واقعیت است و امام راحل آن را برای مردم به وجود آورد.

سخنگوی شورای وحدت ادامه داد: زمزمه‌هایی که برای تحریم انتخابات صورت می‌گیرد، در جهت منافع مردم نیست، در حالی که در همه جای دنیا تبلیغ برای عدم شرکت در انتخابات شکل نمی‌گیرد ولی متأسفانه گروه‌های وطنی خارج نشین این کار را انجام می‌دهند و بلندگو دشمن می‌شوند در حالی که این در هیچ کجای جهان مرسوم نیست.

این فعال سیاسی اصولگرا در ادامه اذعان کرد: حضور ما در انتخابات اول برای حفظ این حق انتخاب کردن است و سپس برای نوع انتخاب ماست.

وی تاکید کرد: امام خمینی (ره) در انتخابات خیلی روشن بیان کردند که میزان رأی مردم است. همچنین امام فرمودند به مردم که به حرف هیچکس گوش نکنید و هر کس را که خودتان تشخیص دادید، انتخاب کنید و اگر به تشخیص نرسیدید، در آن صورت می‌توانید از صاحب نظران مورد اعتماد بپرسید که به چه کسی رأی بدهید.

متکی با اشاره به انتخابات مجلس دوازدهم، گفت: مجلس این دوره حساس است و ما از نوع ورود حضرت آقا به بحث‌های انتخاباتی این مجلس و نوع ورود دشمنان به این ملک و ملت متوجه می‌شویم، انتخابات حساسی پیش رو است.

وی‌افزود: در حالی که آمار شرکت کنندگان در انتخابات غربی‌ها حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد و حتی زیر ۲۵ است، اما ما در دو انتخابات گذشته زیر ۵۰ درصد مشارکت داشتیم که برای ما نمره منفی محسوب می‌شود. هر چند دشمنان ترغیب شده‌اند و برخی زمینه‌ها و مشکلات داخلی از جمله معیشتی به عدم مشارکت دامن می‌زند، اما مردم ما مردم پدیده‌ساز هستند و در نقطه اوج طراحی دشمن حضوری حماسی در انتخابات پیدا می‌کنند به گونه‌ای که طراحی‌های دشمن را نقش بر آب می‌کنند.

متکی افزود: نمونه آن، نقش مردم در ناآرامی‌های سال گذشته بود و در حالی که همه منتظر بودند مردم به آن بپیوندند، ولی این کار را نکردند.

سخنگوی شورای وحدت گفت: انقلاب اسلامی زمانی روزنه پیروزی به آن پدیدار شد که مردم در سراسر کشور به آن پیوستند و پیروزی را تضمین کرد، در حالی که دو مؤلفه اسلام و رهبری در ۱۵ خرداد ۴۲ هم بود ولی در آنجا پیروزی حاصل نشد چون مانند سال ۵۷ مردم به این نهضت نپیوسته بودند.

دبیر کل کانون اسلامی فارغ التحصیلان شبه قاره هند، تصریح کرد: فشارها اثر ندارد. هر چند تحریم‌ها مشکل ساز است اما تغییر مسیر دهنده نیست و جمهوری اسلامی از آمریکا، اسراییل و انگلیس شکست نخواهد خورد.

وی ادامه داد: آنان دنبال آن بودند که کاری کنند جمهوری اسلامی از مردم خود شکست بخورد و ما به عنوان نخبگان کشور که طراحی‌های دشمنان را درک می‌کنیم واقعیت را به خوبی تحلیل می‌کنیم، می‌دانیم حضور مردم در انتخابات زمینه‌ساز اقتدار یک ملت و یک نظام است و بر قدرت بین المللی و چانه زنی او اثرگذار است، در عین حال که ایران جزیی اصلی از راهکارهای تحولات منطقه است و چیزی را که ایران نخواهد، قابل تحقق نیست.

سخنگوی شورای وحدت خاطر نشان ساخت: امام آمد و دین‌باوری و خداباوری را به جامعه برگرداند و این صدا در دنیا شنیده شد و هنوز هم در حال نورافشانی است.

وی تاکید کرد: باید مشارکت را به مرز استاندارد خود برسانیم و مردم نشان دادند که در صحنه‌های خاص اثرگذاری خود را دارند.