تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سلامت
لینک : econews.ir/5x3647884
شناسه : 3647884
تاریخ :
هموطنان برای تکمیل ذخایر خونی آستین بالا بزنند اقتصاد ایران: مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران گفت: از مردم نوع دوست دعوت می‌کنیم که با اهدای خون در ماه پایانی سال، سازمان انتقال خون را در نگهداشت ذخایر خونی کشور کمک کنند.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، مصطفی جمالی با اشاره به افزایش بی‌سابقه مصرف خون و فرآورده‌های خونی از مردم نوع‌دوست سراسر کشور برای اهدای خون در روزهای پایانی سال دعوت و اظهار کرد: با توجه به در پیش بودن ماه مبارک رمضان و روزه‌داری مردم و همچنین عید نوروز که هر دو سبب کاهش مراجعات به مراکز اهدای خون می‌شود، از اهداکنندگان دعوت می‌کنیم که با اهدای خون در ماه پایانی سال، سازمان انتقال خون را در نگهداشت ذخایر خونی کشور کمک کنند.

وی با تقدیر از همراهی مسئولیت پذیرانه اهداکنندگان خون در طول سال افزود: شیوع بیماری‌های فصلی، برودت هوا، بارندگی و مشغله‌های آخر سال نیز از دلایل دیگر کاهش مراجعات مردم برای اهدای خون است که امیدواریم با مشارکت بیشتر اهداکنندگان خون کاری کنیم تا تعداد بیشتری از بیماران بعد از بازیابی سلامت، بتوانند در شروع سال نو در کنار خانواده خود باشند.

مدیرعامل سازمان انتقال خون گفت: برخی فرآورده‌های خونی همچون پلاکت دارای عمر سه روزه هستند و برای تأمین این فرآورده خونی و نجات جان بیماران، نیازمند اهدای خون مستمر و همیشگی هستیم.

به گزارش اقتصادایران ، شرایط اهدای خون شامل دارا بودن حداقل سن 18 سال تمام و حداکثر 65 سال، حداقل وزن 50 کیلوگرم و همراه داشتن اصل کارت شناسایی (شناسنامه/ گواهینامه/ گذرنامه/ کارت ملی) است؛ برای اهداکنندگان بار اول داشتن کارت ملی الزامی است.