تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : استانها
لینک : econews.ir/5x3647771
شناسه : 3647771
تاریخ :
مدیر کل گمرکات فارس اعلام کرد؛ صادرات ۳۶۰ نوع کالا از فارس به ۶۰ کشور جهان اقتصاد ایران: شیراز-مدیر کل گمرکات فارس گفت: ۳۶۰ نوع کالا از گمرکات استان فارس به ۶۰ کشور جهان صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،ایوب زارعی با اشاره به اینکه ۳۶۰ نوع کالا از گمرکات استان فارس به ۶۰ کشور جهان صادر شده است، گفت: عمده کالاهای صادراتی شامل شمش آلومینیوم، شمش فولادی، کود اوره، بستنی، شیرین بیان و سایر کالاها است که به ترکیه، اندونزی، چین، قطر، امارات و به سایر کشورهای هدف صادر شده است.

وی افزود: بیشترین درصد سهم کالای صادراتی شمش آلومینیوم با ۵۳ درصد و ارزش ۳۲۳ میلیون دلاری و پس از آن شمش فولادی ۲۹ درصد با ارزش ۱۷۶ میلیون دلار است.

زارعی افزود: در ۱۰ ماه نخست امسال از طریق گمرکات استان فارس ۷۴۵ هزار و ۷۴۶ تن کالا به ارزش بیش از ۲۳۰ هزار میلیارد ریال صادر شده است که در مقایسه با ۱۰ ماه اول پارسال از لحاظ وزنی ۱۰ درصد و از لحاظ ارزش ریالی ۳۰ درصد رشد داشته است.

مدیر کل گمرکات استان فارس در خصوص واردات کالا هم گفت: عمده‌ترین کشورهای مبدا واردات به گمرکات استان فارس به ترتیب چین، هند، ترکیه، اندونزی و آلمان و سهم سایر کشورها ۱۵ درصد بوده است.

زارعی بیان کرد: عمده کالاهای وارداتی به استان فارس شامل پودر آلومینیوم، کشنده به صورت CKD، کمپرسور، ورق رنگی، اجزا و قطعات موتور سیکلت بوده است.