تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x3647714
شناسه : 3647714
تاریخ :
آغاز آموزش سواد مالی در مدارس متناسب با کودکان اقتصاد ایران: معاون اجرایی سازمان بورس، با اشاره به آغاز به کار آموزش سواد مالی در مدارس متناسب با کودکان و نوجوانان، از گسترش این طرح در سال آتی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، فرج زاده معاون اجرایی سازمان بورس در نخستین پیمایش سواد مالی ایرانیان با اشاره به آمارهای منتشر شده در خصوص سطح سواد مالی مردم کشور، اظهار کرد: میزان سواد مالی در کشور ما توسط گزارش های جهانی 20 درصد برآورد شده است. این در حالیست که به گفته کارشناسان سواد مالی در کشور ما بیش از چیزی که گزارش‌های بین‌المللی نشان می‌دهند و به نظر می‌رسد 20 درصد براورد دقیقی نباشد.

وی ادامه داد: طبق کار پژوهشی که انجام شده سطح سواد مالی در ایرانیان حدود 34 درصد برآورد می‌شود.

معاون اجرایی سازمان بورس، گفت: در راستای توسعه سواد مالی باید اقدامات مهم و جدی صورت گیرد که قطعا نیازمند صرف منابع مالی، انسانی و زمانی است. در همین راستا یکی از اقداماتی که در راستای آموزش نوجوانان و کودکان در حوزه سواد مالی آغاز شده است آموزش سواد مالی در سطح مدارس است.

وی ادامه داد: اگرچه در سال جاری آموزش سواد مالی در مدارس شروع شده اما در سال آتی قطعا این موضوع جدی‌تر پیگیری می‌شود.

فرج‌زاده تصریح کرد: بنای سازمان بورس این است که آموزش‌ها را بیشتر در استان‌هایی که طبق آمارها سواد مالی در آن مناطق پیشرفت کمتری داشته است، در دستور کار قرار گیرد.