تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : ورزش
لینک : econews.ir/5x3647129
شناسه : 3647129
تاریخ :
پاسخ نایب قهرمان جهان به کسب پاداش: همین که از شمشیربازی حمایت کنند جای تقدیر دارد اقتصاد ایران: نایب قهرمان اسلحه سابر شمشیربازی جهان درمورد شرایط خودش توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، علی پاکدامن درمورد دلیل تقدیر از خودش در مراسم تقدیر از فعالان عرصه ورزش و محیط زیست، اظهار داشت: فقط تلاش می‌کنم محیط زیست را بیشتر از این آلوده و کثیف نکنم زیرا بیشتر وقت من به تمرین و مسابقه می‌گذرد‌. البته خیلی دوست دارم محیط زیست به ویژه زیست بوم حیوانات، دریاچه ارومیه، زاینده‌رود و هر جای دیگری که در خطر و انقراض است حفظ کنیم‌ و آنها را بازگردانیم. خیلی از حضور در این مراسم خوشحال هستم.

وی درمورد کسب مدال نقره خود در مسابقات جهانی گرجستان در صورتی که سایر سابریست‌های کشورمان نتوانستند از مرحله اول عبور کنند، گفت: فقط می‌توانم درمورد خودم صحبت کنم‌. ورزش حرفه‌ای بالا و پایین دارد و زمانی روزتان هست یا نیست. خدا را شکر مسابقات خیلی خوبی را پشت سر گذاشته و اردوی خیلی خوبی داشتیم. باید از رئیس فدراسیون تشکر کنم. نزدیک ۷۰_۶۰ روز است که مربی نداریم اما بدون توجه به این داستان‌ها توانستم مدال نقره را کسب کنیم. امیدوارم این روند موفق برای شمشیربازی ادامه داشته باشد و در عرصه تیمی یا انفرادی نمایندگان شایسته‌ای برای کشورمان باشیم.

سابریست کشورمان تصریح کرد: دومین مدال من در مسابقات جام جهانی بود زیرا در سال ۲۰۱۷ نیز مدال گرفته بودم و پس از ۵ سال طلسم‌شکنی شد.

وی درخصوص صعود ۲ پله‌ای خود در رنکینگ و شرایطش برای کسب سهمیه المپیک توضیح داد: چندین بار اعلام کردم کسب سهمیه من به اتمام رسیده اما واقعیت تمرکز من در ابتدا روی کسب سهمیه تیمی است و سپس دنبال داشتن رنکینگ خوب انفرادی هستم تا بتوانم در المپیک از این ثمره استفاده کنم. راه کسب مدال در المپیک از همین مسابقات می‌گذرد. در بخش انفرادی به این دلیل که فشاری روی من نیست و هر عملکردی مخصوص خودم است، راحت‌تر بازی می‌کنم اما در بخش تیمی به دلیل داشتن مسئولیت مجبورم محتاط‌تر باشم و شاید شرایط سخت‌تر شود.

سابریست کشورمان اضافه کرد: خدا را شکر در حال حاضر ۱۹ امتیاز از ژاپن جلو هستیم. به نظر من سهمیه تیمی را هم گرفته‌ایم اما فکر می‌کنم در مسابقات پادوا که ۳ هفته دیگر برگزار می‌شود، این سهیمه نیز قطعی خواهد شد. ژاپن شرایط خیلی سختی دارد زیرا باید در مسابقه مدال بگیرد تا مدال بزرگ ما را جبران کند.

پاکدامن درمورد برنامه‌هایش تا قبل از المپیک، گفت: پس از مسابقات پادوا ایتالیا، رقابت‌های مجارستان، گرند پریکس کره جنوبی، جام جهانی مادرید، قهرمانی آسیا و پس از آن هم المپیک را پیش رو داریم.

وی درمورد انتظارات برای کسب مدال از شمشیربازی در المپیک، توضیح داد: هر دوره‌ای تعریف خودش را دارد و تیم‌ها با شرایط متفاوتی می‌آیند. این توقع نشان‌دهنده رشد و پیشرفت ما است و جای خوشحالی دارد ولی توقع باید به حق باشد. همه تیم‌هایی که به المپیک می‌آیند، پتانسیل خوبی داشته و قوی هستند. ان‌شاءالله هر اتفاقی در روز خودش می‌افتد و از الان درمورد المپیک صحبت کردن خیلی زود است.

شمشیرباز ایرانی درمورد ویژگی‌های سرمربی جدید تیم ملی، گفت: پس از پیمان فخری به یک مربی خیلی خوب با رزومه مناسب نیاز داشتیم. 

پاکدامن درمورد اینکه آیا به خاطر مدال اخیرش پاداش گرفته است، گفت: فدراسیون به من پاداش داد. از وزارت ورزش و کمیته هم تشکر می‌کنم(باخنده) هنوز از آنها پاداش نگرفته‌ام زیرا روز گذشته به ایران رسیدم اما همین که از شمشیربازی حمایت می‌کنند، جای تقدیر دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا حمایت‌ها کافی است، عنوان کرد: این را باید دوستانی که در راس کار هستند توضیح بدهند. من به عنوان ورزشکار فقط می‌توانم درمورد خودم و تمرینات صحبت کنم.