تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x3646562
شناسه : 3646562
تاریخ :
داور ایتالیایی جشنواره فجر: سریال‌ها و فیلم‌های ایرانی شگفت‌زده‌ام کردند+فیلم اقتصاد ایران: آندره مورگان که در بخش بین‌المللی جشنواره فیلم فجر داوری سینما سعادت را برعهده دارد، گفت: ایران هنرمندان با سابقه و مستعدی دارد که آمدم اینجا در پشت صحنه برخی از کارها، سریال‌ها و فیلم‌هایی که در ایران ساخته می‌شوند شگفت‌زده‌ام کردند.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،  آندره مورگان از ایتالیا داور بخش بین‌الملل چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر است؛ او در بخش بین‌المللی و سینما سعادت داوری آثار را برعهده دارد.

مورگان که خود فیلمساز و تهیه‌کننده بسیاری از آثار مذهبی است در این گفت‌وگوی تصویری به خبرنگار تسنیم گفت که سومین باری است به ایران سفر می‌کند و تأکید کرد:  اولین باری که من به ایران سفر کردم سال 2018 بود. دومین بار سال 2019 به ایران آمدم و هر دوبار به دلیل حضور در جشنواره فیلم فجر به ایران آمدم. دفعه اولی که من به ایران آمدم دوستان و هنرمندان ایتالیایی دیگری نیز در جشنواره حضور داشتند. در آن دوره آهنگساز فیلم «زندگی زیباست» نیز به ایران آمده بود و خوشحال بودم که ایشان را در ایران می‌دیدم.

این داور ایتالیایی درباره تجربه حضورش در ایران و شناختش نسبت به سینمای ایران گفت: اتفاقی خوبی که افتاد به پشت صحنه سریال سلمان فارسی آمدم؛ وقتی سینماگر نیستی از این پشت صحنه‌ها خبر ندارید که چه تجهیزاتی و اتفاقاتی می‌افتد تا یک خلق بزرگ اتفاق می‌افتد. اما ما سال‌هاست به این اتفاقات آشناییم اما از اینکه می‌بینم در ایران چنین سریال‌ها و فیلم‌های بزرگی کار می‌شود بسیار خوشحالم و برایم جذاب است.

 وی با اشاره به نام مجید مجیدی کارگردان سینمای ایران، افزود: من پیش از این‌ها با سینمای ایران آشنا داشتم همچنان که گفتم؛ اما از سال 2017 که ساخت فیلم‌‌های مذهبی را تجربه کردم بیشتر در جریان ساخت فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی قرار گرفتم. ایران خیلی کارگردان‌ها و هنرمندان مستعد و بزرگی دارد مثل مجید مجیدی که خیلی او را دوست دارم مخصوصاً وقتی فیلم «رنگ خدا» او را دیدم.

آندره مورگان با اشاره به فرهنگ غنی ایران این نکته را مطرح کرد که ایران به واسطه این تمدن و فرهنگ بزرگ می‌تواند به واسطه هنرمندان با استعداد و جوانش، اتفاقات بزرگی را در سینمای خودش و حتی حضور جهانی‌ فیلم‌هایش رقم بزند.