تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3645498
شناسه : 3645498
تاریخ :
انحصارطلبی گوگل بازهم کار دستش داد! اقتصاد ایران: گوگل ماه سپتامبر(شهریور-مهر) در مورد تسلط بر تبلیغات دیجیتال با محاکمه ایالات متحده رو‌به‌رو خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران به نقل از رویترز، یک قاضی فدرال ایالات متحده روز دوشنبه 9 سپتامبر 2024 (19شهریور) را برای شروع محاکمه  گوگل در مورد سوء استفاده از تسلط خود بر فناوری تبلیغات دیجیتال تعیین کرد.

این شکایت که در ژانویه 2023 تنظیم شد، در مورد این است که گوگل بازار را انحصار و رقابت را تضعیف کرده است. دولت این کشور گفته که گوگل باید مجبور شود مجموعه تبلیغاتی خود را بفروشد.

گوگل گفته که اگر این شکایت به نتیجه برسد، نوآوری را کند می کند، هزینه های تبلیغات را افزایش می دهد و رشد هزاران کسب و کار کوچک را دشوارتر می کند.

علاوه بر این، گوگل در شکایتی دیگر با محاکمه مارس 2025 در دادگاه فدرال ایالات متحده روبرو است، جایی که دعوای مشابهی از تگزاس و سایر ایالت ها شیوه های فناوری تبلیغات آن را به چالش می کشد.

یک موردی دیگر از چنین شکایت هایی علیه گوگل وجود دارد و انتظار می رود یک قاضی آمریکایی واشنگتن دی سی، در ماه می به بررسی دادخواست های وزارت دادگستری ایالات متحده، کلرادو و سایر ایالت ها در مورد تسلط جستجوی وب گوگل بپردازد.