تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3635209
شناسه : 3635209
تاریخ :
قدرتمندترین لپ تاپ های گیمینگ تاریخ لنوو رونمایی می‌شوند اقتصاد ایران: لنوو با لپ‌تاپ‌های گیمینگ جدید سری Legion، سال ۲۰۲۴ را قدرتمندانه آغاز می‌کند.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ،لنوو تیزر رسمی سری جدید لپ تاپ گیمینگ Legion با نام‌های Y7000P و Y9000P و Y9000X و Y9000K را منتشر کرد. تیزرها به ویژگی‌های کلیدی این دستگاه‌ها اشاره دارند.

لپ تاپ Y7000P تغییراتی ظاهری تجربه کرده و به جدیدترین پردازنده اینتل از نسل ۱۴ (رپتور لیک ریفرش سری HX) و گرافیک انویدیا مجهز است. لنوو ادعا می‌کند این مدل، قدرتمندترین مدل Y7000P تا به امروز محسوب می‌شود و از فناوری خنک‌کننده‌ی جدیدی برای افزایش عملکرد بهره می‌برد.

لپ تاپ Y9000P از مشخصاتی مشابه با Y7000P بهره خواهد برد. به علاوه این لپ‌تاپ از صفحه‌نمایشی با نرخ نوسازی ۲۴۰ هرتز و پوشش گسترده‌ی فضای رنگی P3 استفاده می‌کند که به ادعای لنوو نیازهای طراحان و گیمرها را تأمین خواهد کرد.

فن خنک‌کننده به همراه لوله‌های حرارتی
لپ‌تاپ از نمای جانبی درحال بیرون زدن طیف نوری از داخل نمایشگر
فضای ذخیره‌سازی SSD در حالت ایستاده با نمایش عدد 2TB

لنوو در قوی‌ترین کانفیگ لپ‌تاپ Y9000K فضای ذخیره‌سازی SSD دو ترابایتی ارائه می‌دهد. به این ترتیب دست کاربران برای انتخاب فضای ذخیره‌سازی مورد نیازشان بازتر خواهد بود.

گزارش‌ها نشان می‌دهند که اینتل قرار است در اوایل ماه ژانویه (دی) پردازنده‌های نسل ۱۴ سری HX را هم معرفی کند. انتظار می‌رود لنوو و دیگر تولیدکنندگان، در CES 2024 لپ‌تاپ‌های مجهز به این پردازنده‌ها را به‌نمایش بگذارند.

اینتل پردازنده‌های کلاس لپ‌تاپ نسل ۱۴ را دو سری جداگانه عرضه می‌کند. سری اول پردازنده‌های میتیور لیک هستند که در لپ تاپ دانشجویی و میان‌رده استفاده خواهند شد؛ سری دوم، رپتور لیک ریفرش است که در واقع نسخه‌ی به‌روزشده‌ی نسل ۱۳ محسوب می‌شود و در لپ‌تاپ‌های بالارده و گیمینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هنوز قیمت لپ تاپ لنوو از سری Legion مشخص نیست اما انتظار می‌رود لنوو با رونمایی در نمایشگاه CES، قیمت لپ تاپ و مشخصات کامل آن‌ها را اعلام کند. لپ‌تاپ‌های جدید سری Legion با مشخصات حرفه‌ای در دسته‌ی بهترین لپ تاپ ها قرار خواهند گرفت.