تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3629981
شناسه : 3629981
تاریخ :
قانون هوش مصنوعی اروپا از سال ۲۰۲۶ اجرا می شود اقتصاد ایران: کشورها و قانونگذاران اتحادیه اروپا به توافقی اولیه درباره قوانین هوش مصنوعی دست یافتند و حالا کارشناسان هر دو طرف امروز با یکدیگر ملاقات دارند و جزییات آن را مشخص می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،به گفته چندین منابع آگاه از امروز 11 جلسه برنامه ریزی شده که مقامات دولتی و دستیاران قانونگذاران در آنها شرکت و جزییات دقیق مانند گستره قانون و شیوه عملکرد آن را مشخص می کنند.

در دستور کار آنها بررسی مبنای قانونی درباره شیوه استفاده دولت ها از هوش مصنوعی در نظارت بیومتریک، مشکلاتی که مدل های بنیادین هوش مصنوعی در قانون کپی رایت ایجاد می کنند و شیوه قانونمند سازی سیستم های بزرگ هوش مصنوعی مانند چت جی پی تی، قرار دارد.

جلسات مذکور در حالی انجام می شود که اتحادیه اروپا روز جمعه و پس از 36 ساعت مذاکره طی 3 روز، یک توافق سیاسی را به چالش کشید و پس از آن گام هایی برای تبدیل شدن به نخستین قدرت جهان برداشت که قوانین ناظر بر صنعت هوش مصنوعی را فعال می کند.

متن قانونی که مورد توافق قرار می گیرد در مرحله بعد فرایند رسمی اصلاح را پشت سرمی گذارد تا نسخه نهایی آماده شود.

الکساندر دویسبرگ یکی از شرکای شرکت حقوق آشورست در این باره می گوید: هیات و پارلمان اتحادیه اروپا به طور رسمی متن قانون را بررسی و تایید می کنند. پس از آن قانون در یک روزنامه رسمی منتشر می شود.

کشورهایی مانند فرانسه و آلمان اعلام کردند مصالحه هایی که برای دستیابی به قانون هوش مصنوعی انجام شده را تحلیل خواهند کرد. این کشورها قبلا از دیدگاه شرکت های میسترال(فرانسوی) و آلف آلفا(آلمانی) درباره قانونمندسازی مدل های بنیادی هوش مصنوعی پشتیبانی می کردند.