تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x3629444
شناسه : 3629444
تاریخ :
ارتباط یک نویسنده با دنیای مردگان از طریق کتاب + فیلم اقتصاد ایران: نیل گیمن در میان بسیاری از نوشته‌ها و مقالات و گفتگوهای خود همواره از اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی گفته است و تأکید می‌کند که باید به قصد لذت بردن، کتاب بخوانیم. او حتی کتاب خواندن را راهی برای برقراری ارتباط با مردگان معرفی کرده است.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، انتشارات نیستان کتاب «کتاب کودگ دیگر چه .... است؟» نوشته نیل گیمن را با ترجمه لیدا طرزی منتشر کرده است.

این کتاب مجموعه‌ای از سخنرانی‌ها و مقالات گیمن است که به گفته خود او برخی از آنها بسیار جدی بیان شد و برخی دیگر به تعبیر او سبکسرانه است و در این میان مقالاتی نیز هستند که تنها برای این نوشته شده تا مردم و مخاطبانش را وادار به شنیدن حرف‌های خود کند.

نیل گِیمِن نویسنده داستان کوتاه، فیلم‌نامه‌نویس، رمان‌نویس، خالق کتاب کمیک، رمان گرافیکی، تئاتر صوتی و فیلم سبک‌های علمی تخیلی و خیال‌پردازی است که موفق به دریافت جوایز متعددی شامل جایزه هوگو، نبولا و برام استوکر، و همچنین نشان نیوبری شده‌ است.

کتاب «کتاب کودک دیگر چه… است!؟» مجموعه‌ای از سخنرانی‌ها و مقالات گیمن است که به گفته خود او برخی از آنها بسیار جدی بیان شد و برخی دیگر به تعبیر او سبکسرانه است و در این میان مقالاتی نیز هستند که تنها برای این نوشته شده تا مردم و مخاطبانش را وادار به شنیدن حرف‌های خود کند.

نیل گِیمِن نویسنده داستان کوتاه، فیلم‌نامه‌نویس، رمان‌نویس، خالق کتاب کمیک، رمان گرافیکی، تئاتر صوتی و فیلم سبک‌های علمی تخیلی و خیال‌پردازی است  که در سال‌های گذشته بر فعالیت خود موفق به دریافت جوایز متعددی شامل جایزه هوگو، نبولا و برام استوکر، و همچنین نشان نیوبری شده‌ است.

گیمن در میان بسیاری از نوشته‌ها و مقالات و گفتگوهای خود همواره از اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی گفته است و تأکید می‌کند که باید به قصد لذت بردن، کتاب بخوانیم. او حتی کتاب خواندن را راهی برای برقراری ارتباط با مردگان معرفی کرده است.

با این همه او در سال‌های گذشته بر فعالیت خود محدود به یک ژانر نبوده و انواع و اقسام داستان اعم از فانتزی، علمی، تخیلی، اسطوره‌ای و… را نوشته و در کنار آن فیلمنامه‌نویسی، کارگردانی، روزنامه‌نگاری، نوشتن کمیک بوک و ترانه‌سرایی را نیز تجربه کرده است.

انتشارات کتاب نیستان , کتاب کودک و نوجوان , ادبیات کودک و نوجوان ,

مقالات این کتاب را می‌توان در سه بخش تقسیم کرد. بخش نخست مقالاتی است که موضوع آن دغدغه همیشگی نیل گیمن است و در متن آن مخاطب را به کتابخوانی و چرایی آن دعوت کرده و درباره چرایی و چگونگی آن سخن می‌راند. در بخش دوم او به سراغ ژانر وحشت و داستان‌های آن رفته و از چرایی اقبال آنها در زمانه حاضر سخن به میان آورده است. در بخش سوم کتاب اما نقدها و روایت‌های موردی گیمن درباره کتاب‌ها و داستان‌هایی که خوانده است را می‌توان خواند. این کتاب با چنین بخش‌هایی نوعی پرتره از این نویسنده و منقد عجیب و البته زنده جهان معاصر را پیش روی ما ترسیم می‌کند و مخاطبان او را با تصویری بکر و خوانده نشده از او روبرو می‌کند.

الهام اشرفی نویسنده در ویدئویی به معرفی این کتاب پرداخته است،‌ او در این ویدئو می‌گوید:‌ نیل گیمن نویسنده انگلیسی بریتانیایی است که به خاطر قلم طنز و کمیک نویسش در دنیا معروف است،‌ گیمن نویسنده‌ای فانتزی‌نویس است  قلم او در طنز گزنده و تلخ اما محکم و قدرتمند است. وی در این کتاب آنقدر از کتاب‌ها و نویسندگان مختلف در دنیا مثال می زند که مخاطب با دنیایی از کتاب‌های این حوزه آشنا می‌شود.