تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : استانها
لینک : econews.ir/5x3629363
شناسه : 3629363
تاریخ :
برای ایجاد بزرگترین واحد بریکت‌سازی صورت گرفت؛ تحقق بزرگترین تامین مالی بورسی در هرمزگان اقتصاد ایران: استاندار هرمزگان، گفت: بزرگترین تامین مالی از بورس و سرمایه‌های مردمی برای ارتقای یکی از صنایع فولادی هرمزگان با ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان محقق شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران از بندرعباس، مهدی دوستی استاندار هرمزگان در آیین  گرامیداشت روز نیروی دریایی که ظهر یکشنبه ۱۹ آذرماه با حضور امیر ایرانی فرمانده نداجا برگزار شد، اظهارداشت: نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال شکستن مرزهای فنی و ذهنی جهت تبدیل به یک قدرت مهم جهانی است.

 وی با اشاره به موفقیت ناوگروه هشتاد و ششم نداجا در ماموریت فرا سرزمینی، عنوان‌کرد: تلاش‌های دریادلان نیروی دریایی ارتش این جسارت و جرات را می‌دهد که به سوی مراحل بالاتر حرکت کنیم و اندیشه‌های والای امامین انقلاب را در همه جای دنیا با اقتدار خود به منصه ظهور برسانیم.

دوستی گفت: برای اینکه توسعه در کشور پایدارسازی شود باید نسبت توسعه با انسان و محیط زیست مشخص شود.

وی ادامه داد: در راستای مشخص نمودن نسبت توسعه با انسان و افزایش سطح آموزشی و مهارت، برروی مهارت‌افزایی تمرکز کرده‌ایم و هنرستان‌های جوار تخصصی در استان تاسیس شده است. اخذ مجوز تاسیس دانشکده‌های علوم پزشکی شرق و غرب هرمزگان، اتمام دانشکده پیراپزشکی، احداث دانشکده‌ دندانپزشکی و فراهم کردن مقدمات احداث دانشکده‌های نفت و پتروشیمی و متالورژی را از اقدامات دولت سیزدهم در راستای کاربردی‌کردن آموزش استان برشمرد و گفت: دولت توجه جدی به توسعه آموزش در هرمزگان دارد.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان،با بیان اینکه ۱۰ میلیون تن ظرفیت فولادی و ۹۰۵ هزار بشکه ظرفیت پالایشی جدید در هرمزگان در دست ساخت است که ۴۲۰ هزار بشکه ظرفیت پالایشی جدید استان متعلق به شهرستان جاسک است.

وی با تاکید بر منطبق‌سازی الگوی توسعه استان بر الزامات زیست محیطی، عنوان‌کرد: کاشت سالیانه ۶.۵ میلیون اصله نهال در استان تعهدی است که اجرای آن در هرمزگان آغاز شده و با درگیرکردن جوامع محلی در جهت تولید نهال کار طبق برنامه پیش می‌رود که امیدواریم اسفندماه کل تعهد کاشت درخت‌ استان در سال ۱۴۰۲ به پایان برسد.

مهدی دوستی، مردم را قهرمان تمام روایت‌ها در کشور دانست و با اشاره به برنامه دولت برای مردمی‌سازی اقتصاد، خاطرنشان‌کرد: روز گذشته بزرگترین تامین مالی از بورس و سرمایه‌های مردمی در بازار سرمایه برای یکی از صنایع فولادی استان انجام شد و ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای تبدیل یکی از واحدهای فولادی هرمزگان تامین شد.

وی تأکید کرد: اگر بخواهیم به تحول در اقتصاد دریا نیز برسیم راهی جز فراهم کردن بستر حضور مردم برای نقش‌آفرینی در اقتصاد دریا نداریم که باید در عرصه‌های مختلف با روش‌های نوین، شبکه‌سازی مردمی و بسترسازی جهت حضور مردم انجام شود‌.