تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : جامعه
لینک : econews.ir/5x3628495
شناسه : 3628495
تاریخ :
تولید ۷۰۰ تن انواع گیاهان دارویی در  استان قزوین اقتصاد ایران: مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: امسال ۷۰۰ تن انواع گیاهان دارویی در مزارع کشاورزی استان قزوین تولید شد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران،، محمد پیله فروش در دوره تخصصی آشنایی با مباحث نوین در گیاهان دارویی با اولویت زعفران و زیره سبز که با حضور مدیریت ترویج کشاورزی، مسوولین باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان های تابعه، کارشناسان فنی و بهره برداران و با تدریس دکتر ملافیلابی از محققین برتر دانشگاه فردسی مشهد و محقق موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی ایران برگزار شد، گفت: امسال ۷۰۰ تن انواع گیاهان دارویی در مزارع کشاورزی استان قزوین تولید شد.

وی افزود: این میزان گیاهان دارویی در سطح ۱۲۷۱ هکتار از مزارع کشاورزی این استان تولید شده است.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد: گیاهان دارویی این استان شامل زعفران، گل محمدی، زیره سبز و موسیر است و برنامه های توسعه کشت استان در قالب جهش تولید در دیمزارها پیگیری می شود.

گفتنی است این دوره تخصصی جهت آشنایی بیشتر کارشناسان و بهره برداران با مباحث نوین در مراحل مختلف پرورش و فرآوری گیاه زعفران و زیره سبز دیم به صورت دو روزه در استان قزوین برگزار می شود.