تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : استانها
لینک : econews.ir/5x3628205
شناسه : 3628205
تاریخ :
مدیرکل گمرکات کرمانشاه خبر داد: سهم ۱.۹ میلیون دلاری کرمانشاه از صادرات کشور اقتصاد ایران: کرمانشاه- مدیرکل گمرکات کرمانشاه از سهم ۱.۹ میلیون دلاری کرمانشاه از صادرات کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، علی اصغر عباس زاده  به آمار صادرات کرمانشاه در هشت ماهه سال‌جاری اشاره و اظهار کرد: میزان پنج میلیارد و ۴۰ میلیون و ۹۸ هزار و ۴۵۷ دلار کالای صادراتی به وزن ۱۲ میلیون و ۹۳۷ هزار و ۱۲۴ تن کالا از مرزهای زمینی جمهوری اسلامی ایران به کشور عراق صادرات شده که یک میلیارد و ۹۴۸ میلیون ۲۷۸ هزار و ۳۰۶ دلار به وزن چهار میلیون و ۸۱۹ هزار و ۷۳ تن از آن به عنوان بیشترین سهم به استان کرمانشاه اختصاص یافته است.

وی در ادامه افزود: از مجموع میزان صادرات زمینی کالا در هشت ماهه سال‌جاری ایران به عراق گمرکات استان کرمانشاه سهم ۳۹ درصدی ارزش و سهم ۳۷ درصدی وزنی کالا را در بین گمرکات کشور را از آن خود کرده است.

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه سهم هر یک از مرزهای استان کرمانشاه اشاره و تصریح کرد: در بین گمرکات استان کرمانشاه گمرک پرویزخان با صادرات ۶۵۹ میلیون و ۸۸۷ هزار و ۴۷۲ دلار کالا به وزن یک میلیون و ۸۸۲ هزارو ۷۶۶ تن بیشترین سهم را بخود اختصاص داده است.

عباس زاده ادامه داد: همچنین گمرک خسروی با صادرات ۵۳۴ میلیون و ۱۴۴ هزارو ۶۴۱ دلار کالا به وزن یک میلیون و ۲۳۳ هزارو ۴۹۶ تن درجایگاه بعدی قرار دارد.

وی به سهم صادرات گمرک سومار به عراق تاکید و عنوان کرد: این گمرک نیز سهم ۴۸۶ میلیون و ۴۳۱ هزار و ۴۵۲ دلاری کالا به وزن یک میلیون و ۶۴ هزارو ۶۴۷ تن را کسب کرده است.

مدیرکل گمرک استان کرمانشاه بیان کرد: سهم صادرات گمرکات شیخ صله و شوشمی به کشور عراق به ترتیب ۲۴۰ میلیون و ۹۵۱ هزار و ۴۱۸ دلار به وزن ۴۴۱ هزار و ۴۳۳ تن و ۲۶ میلیون و ۸۶۳ هزار و ۳۲۳ دلار به وزن ۱۹۶ هزار و ۷۳۱ تن بوده است.

عباس زاده در پایان به عمده کالاهای صادراتی از طریق حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه اشاره و یادآور شد: میلگرد و آهن آلات، کاشی و سرامیک، میوه و تره بار، سنگ‌های ساختمانی، لبنیات، انواع محصولات پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف و… از جمله کالاهای صادراتی بوده است.