تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : سیاست
لینک : econews.ir/5x3626532
شناسه : 3626532
تاریخ :
توصیه رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا به ترامپ اقتصاد ایران: رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا در اظهاراتی از نامزدی دونالد ترامپ برای انتخابات 2024 آمریکا دفاع کرده و مدعی شده است، ترامپ بایدن را در این رقابت‌ها شکست می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، «کوین مک کارتی» رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا در جریان مصاحبه با یک برنامه تلوزیونی، به رئیس جمهور سابق این کشور پیشنهاد داد تا از اتخاذ رویکرد «انتقام جویانه» به جای تمرکز تلاش‌هایش در مسیر بهتر برای انتخاب مجدد در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ آمریکا دوری کند.

وی خواستار این شد تا ترامپ به جای طرح مسائلی «انتقام‌جویانه» از «پیام‌های خوشبینانه»‌ای جهت پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ استفاده کند.

به گزارش نشریه «هیل»، مک کارتی به خبرنگار نیویورک تایمز در یک برنامه تلوزیونی عنوان کرد: از مواضع ترامپ در تلوزیون انتقاد نمی‌کنم، چرا که به نظرم کار درستی نیست و این اقدام من وی را دیوانه می‌کند.

مک کارتی در این برنامه، رابطه میان خود و دونالد ترامپ را «رابطه‌ای جالب» توصیف کرده و به مجری برنامه گفت هرگز انتظار نداشته که ترامپ در زمانی برکناری وی از سمت ریاست مجلس نمایندگان از او حمایت کند. وی عنوان کرد که هم او و هم ترامپ دیدگاه‌های شخصی بسیار روشنی در مورد اینکه آمریکا به کدام سمت و سو در حرکت است، دارند.

وی در ادامه عنوان کرد که علیرغم تمامی تفاوت دیدگاه‌هایی که بین من و ترامپ وجود دارد، به نظرم اگر ترامپ نامزد نهایی حزب جمهوری‌خواه باشد و بایدن هم نامزد قطعی حزب دموکرات، ترامپ قطعا در این رقابت پیروز خواهد شد.

خبرنگار برنامه در مقابل اظهارات مک کارتی به وی یادآوری کرد که در جریان ماجرای شورش ۶ ژانویه به کنگره آمریکا از ترامپ انتقاد و او را مسئول این حمله عنوان کرد.

با این حال مک کارتی از موضع حمایتی خود کوتاه نیامده و  در پاسخ به وی اظهار داشت که منظور من این نبود که ترامپ رئیس‌جمهور بزرگی خواهد شد. به نظرم او می‌تواند رئیس جمهور بهتری از رئیس‌جمهوری که اکنون داریم باشد و تحت رهبری وی کشورمان در مسیر بهتری خواهد بود.

مک کارتی در میان این مصاحبه به ترامپ پیشنهاد کرد که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، «نیکی هیلی» یکی از نامزد‌های فعلی حزب جمهوری‌خواه را به عنوان معاون خود انتخاب کند.