تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3626497
شناسه : 3626497
تاریخ :
دانش‌آموزان مهمان مرکز کنترل ماهواره «خیام» اقتصاد ایران: دانش‌آموزان در اردوی روایت پیشرفت، از مر‌کز فضایی ماهدشت و مرکز کنترل ماهواره خیام بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران به نقل از مرکز روابط و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اردوی روایت پیشرفت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور بیش از ۶۰ دانش‌آموز راوی پیشرفت از مقاطع مختلف، با بازدید از مرکز فضایی ماهدشت برگزار شد.

در ابتدای مراسم دانش‌آموزان با حضور در ساختمان مرکز کنترل و عملیات ماهواره‌های سنجش‌ازدور یا ساختمان خیام که مرکز کنترل ماهواره خیام است ضمن آشنایی با صنعت فضایی و کاربردهای آن میزان پیشرفت کشورمان در این حوزه را مورد ارزیابی قرار دادند.

در ادامه گزارشی از ماهواره خیام و کاربردهای آن ارائه شد که در جریان آن دانش‌آموزان یک گذر این ماهواره را از فراز مرزهای کشورمان و فرایند دریافت داده از آن را به‌طور زنده مشاهده کردند.

بازدید از موزه پایگاه فضایی ماهدشت که اختصاص به تجهیزات اولیه این پایگاه داشت و شرکت در کارگاه های آموزشی آشنایی مقدماتی با علوم نجوم و سنجش‌ از دور و بازدید از رصدخانه پایگاه ماهدشت و رصد فضا با کمک دانشمندان این پایگاه از دیگر برنامه‌های این اردوی دانش‌آموزان بود.

در پایان نیز برنامه هم‌اندیشی و پرسش و پاسخ با حضور جمعی از مدیران و متخصصان شاغل در پایگاه فضایی ماهدشت برگزار شد.