تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : اقتصاد
لینک : econews.ir/5x3626339
شناسه : 3626339
تاریخ :
از سوی وزارت اقتصاد ؛ اعضای جدید هیات مدیره بانک آینده تعیین شدند اقتصاد ایران: باتوجه به انتقال حق رای سهام مازاد بانک آینده به وزارت اقتصاد، اعضای جدید هیات مدیره این بانک تعیین شدند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، مجمع عمومی فوق العاده بانک آینده  ( 6 آذرماه 1402)، به منظور تعیین هیات مدیره بانک با حضور اکثریت سهام‌داران، نمایندگان وزارت امور اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی برگزار شد.

با توجه به مصوبه شورای پول و اعتبار، 60.3 درصد سهام بانک آینده به عنوان سهام مازاد شناسایی و حق رای آن طبق ماده ۵ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، به وزارت امور اقتصادی محول شده است.

وزارت اقتصاد در انجام تکلیف قانونی خود، در گام اول مجامع عمومی سالیانه بانک آینده که از سال‌ 1397 بلاتکلیف مانده بود را برگزار و صورت های مالی حسابرسی شده سال های ۹۷ تا ۹۹ را به تصویب رساند.

همین روز نیز با برگزاری مجمع عمومی فوق العاده، اعضای جدید هیات مدیره بانک آینده مشخص شدند.

در جلسه  مجمع، به پیشنهاد وزارت اقتصاد بهمن اسکندری، مجتبی کحالی، محسن خوارزمی و علی اکبر عابدینی به‌عنوان اعضای جدید هیات مدیره تعیین شدند. علی جباری نیز از طرف سهامدار عمده به جمع اعضای هیات مدیره بانک ملحق شد.

در این جلسه  همچنین با توجه به جابجایی های صورت گرفته در سهام، حق رای در اختیار وزارت اقتصاد به حق رای ناشی از ۵۲ درصد سهام کاهش یافت.