تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فناوری
لینک : econews.ir/5x3626027
شناسه : 3626027
تاریخ :
معاون علمی رئیس جمهور خبر داد؛ 200 شرکت خلاق، سرباز امریه میگیرند+فیلم اقتصاد ایران: معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور گفت با موافقت ستاد کل نیروی مسلح، 200 نفر از افراد کلیدی شرکت‌های خلاق می‌توانند خدمت سربازی خود را در همان شرکت به صورت نیروی امریه بگذرانند.

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور از اختصاص 200 ظرفیت سربازی امریه برای شرکت‌های خلاق در سال جاری خبر داد. ظرفیت فعلی جذب سرباز امریه در شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق حدود 1500 نفر است.

 

طرح موسوم به طرح «سرباز فناور» در معاونت علمی و فناوری، به افراد کلیدی و حائز شرایط که در شرکت‌های دانش‌بنیان کار می‌کنند، این امکان را می‌دهد که دوره سربازی خود را به عنوان امریه در همان شرکت بگذرانند. این طرح به دنبال آن است که افرادی که روی محصول اصلی یا دانش‌بنیان شرکت کار می‌کنند و در تولید این محصولات نقش کلیدی دارند شرکت را ترک نکنند و فعالیت شرکت با اختلال مواجه نشود.

حال، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور امکان جذب امریه در شرکت‌های خلاق را اعلام کرد و از ظرفیت 200 نفری آن در سال جاری خبر داد. شرکت‌های خلاق، شرکت‌هایی هستند که نوآوری هسته اصلی آن‌هاست و به حل مسائلی از جنس مسائل فرهنگی و اجتماعی می‌پردازند. تولیدکنندگان انیمیشن، موسیقی، محصولات فرهنگی و هنری، صنایع دستی، بازی و اسباب‌بازی از این نوع شرکت‌ها هستند.

در اوایل سال جاری بود که دهقانی فیروزآبادی، خبر از افزایش سهمیه شرکت‌های دانش‌بنیان به 10 هزار نفر در سال، با موافقت ستاد کل نیروهای مسلح داد و این یعنی، شرکت‌های دانش‌بنیان خواهند توانست سالانه 10 هزار نفر نیروی امریه جذب کنند. البته این امر نیاز به اقدامات تسریع‌کننده از سوی ستاد کل نیروهای مسلح دارد.