تنظیمات
تصویر
مشخصات خبر
اندازه فونت :
چاپ خبر
شاخه : فرهنگ
لینک : econews.ir/5x3625863
شناسه : 3625863
تاریخ :
ستاره‌ای که همیشه ستاره می‌ماند؛ یادی از پروانه معصومی در بدرقه بیتا فرهی + عکس اقتصاد ایران: بیتا فرهی پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون در حالی از خانه سینما به سمت بهشت زهرا بدرقه شد که قرار است در کنار مادر گرامی‌اش قطعه ۷۹ به خاک سپرده شود.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران ، مراسم وداع با پیکر زنده یاد بیتا فرهی امروز با حضور هنرمندان بسیاری در محل خانه سینما شماره دو واقع در خیابان وصال برگزار شد و دوستانش او را برای آرام گرفتن کنار مادرش در قطعه 79 بهشت زهرا(س) بدرقه کردند.

یکی از اتفاقات جالب در این برنامه اجرای زنده علی زند وکیلی بود که در شرایط هوای بارانی امروز مورد توجه کانال‌های مجازی قرار گرفته است.

کوروش سلیمانی به عنوان قائم‌مقام انجمن بازیگران خانه سینما در پشت تریبون حاضر شد و تسلیت انجمن بازیگران را اعلام کرد. (البته او در سریالی با بیتا فرهی همکاری کرده است. )

دلنوشته‌ای از مسعود کیمیایی به آیین بدرقه پیکر بیتا فرهی رسید و داریوش فرهنگ این دلنوشته را قرائت کرد.

پس از او، لیلا حاتمی پشت تریبون حاضر شد و به ویژگی‌های اخلاقی این هنرمند پیشکسوت اشاره کرد؛ «او باصفا و بی‌ریا بود. خصوصی‌ترین مسایل و عواطف را با ظرافت می‌توانست به زبان بیاورد. با او اصل مطلب در جریان بود، بی‌هیچ تعجبی. غرور بیتا نمی‌دانم از کجا بود. فکر کنم اصلا غرور نبود. انگار حواسش اصلا به این موضوع هم نبود.

فکر کردن به بیتا فرهی و حالت‌هایش، اشکم را درمی‌آورد. او یک انسان واقعی و حواس‌جمع بود. مرا یاد وضعیت انسانی «خود بودن» می‌انداخت؛ وقتی واقعا فقط انسان هستیم و حواس‌مان جای دیگری نیست. به نظرم بیتا همین‌گونه بود.»

پس از آن سهیلا رضوی در پشت تریبون حاضر شد و علی دهکردی مدیرعامل خانه سینما هم از این عبارت استفاده کرد که "یک ستاره همیشه ستاره است و همواره در آسمان می‌ماند. او ستاره‌ای بی بدیل بود که در آسمان بود و در آسمان می‌ماند".

البته در این برنامه به درگذشت پروانه معصومی هم اشاره شد که علی دهکردی عنوان کرد: هنوز خبر درگذشت او را هضم نکرده بودیم که خانم معصومی را از دست دادیم که در آثار ماندگاری حضور داشت.

در نهایت دختر این هنرمند نکته‌ای را عنوان کرد و پیکر برای تدفین به بهشت زهرا(س) منتقل شد.

فرخ نعمتی، داریوش فرهنگ، لیلا حاتمی، شهره سلطانی، علی دهکردی، منوچهر شاهسواری، منظر لشکری، اندیشه فولادوند، بهاره افشاری، ستاره اسکندری، لاله اسکندری، سهیلا رضوی، کوروش سلیمانی و ... از جمله حاضران در این مراسم بودند.